Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW wartych obserwacji w marcu

Skomentuj artykuł
Źródło: www.erbud.pl

Analityk techniczny Janusz Grabowski przeanalizował wykresy z GPW aby znaleźć 5 spółek, które warto obserwować w marcu 2024 roku. W zestawieniu znalazły się: Mirbud, Vercom, Boś, Erbud oraz Kruk.

Kruk

Jedną ze spółek, które warto śledzić w marcu jest Kruk. Kurs co prawda odbył mocny trend wzrostowy od okolic września-października 2023, jednak aktualnie po dobrych wynikach finansowych reakcja popytowa jest możliwa. Zysk netto Kruka w 2023 roku wyniósł 1 012,5 mln zł, co było zgodne z szacunkami. Obecnie trwa korekta, która sprowadziła notowania w okolice wsparcia jednego z lokalnych szczytów 441 zł. Jeśli strona kupująca będzie zdeterminowana do dalszej zwyżki cenowej to oporem dla wzrostów jest poziom 479,80 zł. Jeśli się tak nie stanie, to w pobliżu przebiega średnie MA200, która obecnie może stanowić krótkoterminowe wsparcie. Jej przebicie dołem będzie z pewnością zdarzeniem na niekorzyść strony kupującej. Warto zwrócić uwagę także na wysoki poziom wolumenu przed publikacją wyników. Możliwe że część inwestorów krótkoterminowych realizowała zyski przed wynikami. Na wolumenie i wykresie cenowym utworzyła się bycza dywergencja spadku ceny, do rosnącego wolumenu.

 

Kruk – analiza wykresu, interwał dzienny

Kruk – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie