Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Inpost sfinalizował przejęcie Polskiej Grupy Pocztowej

InPost przejął 100% akcji Polskie Grupy Pocztowej. Wartość transakcji wyniosła 47,5 mln zł. Sprzedającym udziały był Badenhop Holdings Limited. Plany przejęcia PGP był sygnalizowane ze strony InPostu już w połowie 2013 roku. Przypomnijmy, że obydwie spółki współpracują przy realizacji kontraktu (który wygrała PGP) na świadczenie usług pocztowych dla sądów i prokuratur w latach 2014-2015.

 

Transakcja przejęcia, jak informuje Integer.pl, odbyła się bezgotówkowo poprzez wzajemne potrącenia między Integer.pl, Inpost i Badenhop. Jednocześnie InPost wyemitował 1,27 mln akcji (za 34,3 mln zł), które w ramach subskrypcji prywatnej objął Integer.pl, a Badenhop objął 353,9 tys. akcji (za 13,2 mln zł). Po tej emisji struktura akcjonariatu InPostu kształtuje się następująco: Integer.pl posiada 17,06%, jego spółka zależna InPost Paczkomaty 79,8%, a Badenhop pozostałe 3,14%. Według zapowiedzi większościowego akcjonariusza Integer.pl, Rafała Brzoski, InPost ma trafić na giełdę jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku. Wcześniej mówił on już, że InPost i PGP operacyjnie "funkcjonują już jako jeden organizm", a "efekty synergii są już widoczne".Kurs akcji Integer.pl po dużych wzrostach od połowy 2009 r. do początku 2014 r. (w którym to okresie akcje wzrosły z ok. 16 zł do 330 zł), pogrążone są obecnie w trendzie spadkowym. Doskonale widoczny jest kanał spadkowy, przy którym dolnym ograniczeniu są obecne notowania walorów spółki. Potencjalne jego przełamanie w dół będzie oznaczało z punktu widzenia analizy technicznej przyspieszenie tendencji spadkowej. Obecny poziom wsparcie to okolice 147 zł. Z drugiej strony przełamanie poziomu ok. 200 zł będzie oznaczało wyjście górą z kanału i zakończenie obecnego trendu spadkowego.

 

Źródło: Stooq.pl

 

 

Źródło: Integer.pl

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Inpost sfinalizował przejęcie Polskiej Grupy Pocztowej
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie