Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

JW Construction chce sprzedawać do 2 000 mieszkań rocznie

© bnorbert3 - Fotolia.com

JW Construction szacuje sprzedaż w 2014 roku na 1 000 – 1 150 lokali. Przypomnijmy, że wstępne prognozy spółki zakładały sprzedaż na poziomie 2 000 lokali. Zostały one obniżone w połowie roku ze względu na wolniejsze niż planowane tempo uruchamiania nowych inwestycji za sprawą przedłużających się procedur administracyjnych. Po trzech kwartałach bieżącego roku spółka sprzedała 807 lokali. W samym III kwartale sprzedaż wyniosła 311 lokali, na podobnym poziomie kształtują się szacunki na ostatni kwartał 2014 roku. Jak poinformowała w rozmowie z PAP Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor pionu ekonomicznego JW Construction, w październiku i listopadzie zostało sprzedanych blisko 200 lokali.

 

Na wyniki finansowe deweloperów wpływa głównie liczba nie sprzedanych, a przekazanych mieszkań. To właśnie te drugie są przede wszystkim ujmowane w przychodach ze sprzedaży. Po trzech kwartałach deweloper przekazał 380 mieszkań, a w całym roku prognozuje, że przekaże 600 – 700 lokali.

 

„Ostateczna liczba będzie zależała od tempa sprzedaży lokali gotowych. Nie zdecydowaliśmy się na ich dużą przecenę, stąd nie sprzedajemy ich tak szybko jak byśmy mogli. Zobaczymy też ile lokali uda nam się przekazać w etapie A Bliskiej Woli i czy klienci będą skłonni do odbioru mieszkań przed końcem roku” – skomentowała Małgorzata Szwarc-Sroka.

 

Przedstawicielka spółki poinformowała, że w kolejnych latach sprzedaż ma kształtować się na poziomie 1 500 -2 000 lokali rocznie. Po III kwartale bieżącego roku spółka miała ponad 1 000 lokali w ofercie na sprzedaż. W 2015 roku planowane jest rozpoczęcie budowy 2 000 mieszkań. W większości inwestycje będą prowadzone w Warszawie. Kluczowy wpływ na liczbę przekazań w 2015 roku ma mieć termin zakończenia etapu B Bliskiej Woli.

 

„Kluczowy będzie zwłaszcza etap B projektu Bliska Wola, w którym powstaje ok. 1.000 lokali. Zgodnie z harmonogramem jego budowa powinna się zakończyć na początku 2016 r., ale pracujemy nad tym, by stało się to wcześniej. Niemniej jednak, to właśnie 2016 r. powinien być rokiem znaczącej poprawy naszych wyników” – poinformowała Małgorzata Szwarc-Sroka.

 

 

Źródło: JW Construction, PAP

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

JW Construction chce sprzedawać do 2 000 mieszkań rocznie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie