Chat with us, powered by LiveChat

6 spółek w pobliżu ważnego poziomu wsparcia lub oporu

Skomentuj artykuł
© fotogestoeber - Fotolia.pl

Prezentujemy spółki, które testowały swoje poziomy oporu i wsparcia ze skutkiem pozytywnym lub negatywnym.

Bioton

Na wykresie tygodniowym Biotonu można zauważyć zejście kursu poniżej poziomu 10 zł. Następnie nastąpiła konsolidacja i próba powrotu powyżej linię oporu zakończona jednak niepowodzeniem. Utrzymanie się ceny powyżej 8 zł sugeruje, że może dojść do kolejnego ataku na poziom 10 zł.

 

Bioton - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Bytom

Wykres Bytomia pokazuje, że po znacznych wzrostach w II połowie 2014 roku i I połowie 2015 roku nastąpiła konsolidacja i kurs zaczął poruszać się bokiem. Cena oparła się na poziomie 2,45 zł i obecnie wsparcie to jest testowane. Skuteczne przebicie może oznaczać zwiększenie siły podaży i co za tym idzie dalsze spadki.

 

Bytom - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Emperia

Wykres tygodniowy Emperii pokazuje, że testowanie ważnego oporu w okolicach 71 zł zakończyło się niepowodzeniem i kurs odbił się nurkując do około 66 zł. Opór ten był wielokrotnie testowany przez kurs w ciągu ostatnich trzech lat, jednak nie udało się ani razu skutecznie go przekroczyć na dłuższy okres. Ewentualne sforsowanie linii przez cenę będzie więc mocnym sygnałem wzrostowym.

 

Emperia - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Eurocash

Analizując walory Eurocashu można zauważyć, że notowania spółki przebiły ważny poziom wsparcia. Został on przekroczony w sierpniu przy cenie 44,5 zł po tym jak kurs mocno zanurkował w dół. Po tym wydarzeniu nastąpiła konsolidacja i kolejny skok w dół. Obecnie cena wspiera się na psychologicznej barierze 40 zł. Przekroczenie jej będzie sygnałem dalszego natarcia niedźwiedzi.

 

Eurocash - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

JW Construction

Analiza techniczna pokazuje, że we wrześniu tego roku nastąpił nieudany atak notowań JWC na psychologiczną granicę 5 zł. Od czerwca 2016 można zauważyć wzrost popytu na akcje JW Construction co skutkowało przekroczeniem pierwszego oporu w okolicach 4,5 zł. Popyt był jednak niewystarczający, by sforsować kolejny poziom i testowanie zakończyło się niepowodzeniem. Cena odbiła się w dół, znajdując wsparcie na poziomie 4,5 zł. Jeżeli kurs nie spadnie poniżej tej granicy istnieje szansa na ponowne wybicie i testowanie poziomu 5 zł.

 

JWC - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Wawel

W ciekawym miejscu znajduje się kurs akcji Wawel. Od maja tego roku kurs akcji porusza się w kanale spadkowym i we wrześniu przekroczył istotne wsparcie na poziomie 887 zł. Jeżeli cena w najbliższym czasie powróci ponad granicę wsparcia zaobserwujemy wybicie ceny górą z kanału, w którym znajduje się obecnie. Warto zwrócić uwagę na ogromny wolumen, który pojawił się w drugiej połowie sierpnia bieżąceg roku.

 

Wawel - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie