Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt straci kilka milionów złotych na opóźnieniu premiery Wiedźmina 3

© naypong - Fotolia.com

Zmiana daty premiery Wiedźmina 3 będzie kosztowało CD Projekt "małych kilka milionów złotych". Oto co powiedział prezes spółki Adam Kiciński komentując decyzję firmy:

 

"Koszty przesunięcia gry szacujemy na małe kilka milionów złotych i są one związane głównie z pensjami zespołu. Poza tym żadnych dodatkowych kosztów nie będzie."

 

"To nie będzie miało jakiegoś zauważalnego wpływu na nasz rachunek wyników. Przez przesunięcie i dopracowanie gry liczymy na lepsze przyjęcie przez graczy i w rezultacie lepszą sprzedaż."

 

Pytanie, ile spółka straci wizerunkowo zarówno w oczach inwestorów jak i graczy na dwukrotnej już zmianie terminu premiery, gdyż pierwotnie gra miałą ukazać się pod koniec 2014 roku, a następnie w lutym 2015 roku. Pierwszą zmianę CD Projekt argumentował też możliwościami tańszej i efektywniejszej promocji w lutym - zamiast konkurować z innymi, znanymi grami silniejszych producentów w okresie Świąt.

 

Po wczorajszej informacji, kurs akcji otworzył się dzisiaj luką spadkową na -10%. Od otwarcia do godz. 12 trwa odrabianie strat i obecna skala spadków została już ograniczona do -5%. Obroty na tę godzinę są bardzo duże jak na tę spółkę i wynoszą 15 mln zł. Kluczowym z punktu analizy technicznej jest wybronienie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, czyli poziomu około 15,70 zł.

 

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: PAP

 

Więcej:

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

CD Projekt straci kilka milionów złotych na opóźnieniu premiery Wiedźmina 3