Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt straci kilka milionów złotych na opóźnieniu premiery Wiedźmina 3

© naypong - Fotolia.com

Zmiana daty premiery Wiedźmina 3 będzie kosztowało CD Projekt "małych kilka milionów złotych". Oto co powiedział prezes spółki Adam Kiciński komentując decyzję firmy:

 

"Koszty przesunięcia gry szacujemy na małe kilka milionów złotych i są one związane głównie z pensjami zespołu. Poza tym żadnych dodatkowych kosztów nie będzie."

 

"To nie będzie miało jakiegoś zauważalnego wpływu na nasz rachunek wyników. Przez przesunięcie i dopracowanie gry liczymy na lepsze przyjęcie przez graczy i w rezultacie lepszą sprzedaż."

 

Pytanie, ile spółka straci wizerunkowo zarówno w oczach inwestorów jak i graczy na dwukrotnej już zmianie terminu premiery, gdyż pierwotnie gra miałą ukazać się pod koniec 2014 roku, a następnie w lutym 2015 roku. Pierwszą zmianę CD Projekt argumentował też możliwościami tańszej i efektywniejszej promocji w lutym - zamiast konkurować z innymi, znanymi grami silniejszych producentów w okresie Świąt.

 

Po wczorajszej informacji, kurs akcji otworzył się dzisiaj luką spadkową na -10%. Od otwarcia do godz. 12 trwa odrabianie strat i obecna skala spadków została już ograniczona do -5%. Obroty na tę godzinę są bardzo duże jak na tę spółkę i wynoszą 15 mln zł. Kluczowym z punktu analizy technicznej jest wybronienie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, czyli poziomu około 15,70 zł.

 

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: PAP

 

Więcej:

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

CD Projekt straci kilka milionów złotych na opóźnieniu premiery Wiedźmina 3
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie