Chat with us, powered by LiveChat

CD Projekt potrzebuje więcej czasu na dokończenie Wiedźmina 3. Przesuwa datę premiery ogólnoświatowej.

Skomentuj artykuł
© mariesacha - Fotolia.com

CD Projekt po sesji w dniu dzisiejszym tj. 08.12.2014 poinformował komunikatem bieżącym, że zdecydował się wyznaczyć nowy termin premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Dotychczas obowiązująca data premiery była wyznaczona na 24 luty 2015 rok. Zarząd spółki jako powód zmiany daty premiery wskazuje, że "priorytetem studia CD PROJEKT RED jest dostarczenie najwyższej jakości gier RPG, których dopracowanie technologiczne i artystyczne istotnie wpływa na ich późniejszy komercyjny sukces".


W komunikacie bieżącym możemy również przeczytać:


"Wielkość i złożoność gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", która ukaże się w dniu premiery na Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC, ma decydujący wpływ na przebieg jej produkcji. Zarząd spółki uwzględniając zaawansowanie i skalę prac związanych z wprowadzaniem niezbędnych poprawek detali, postanowił przesunąć termin ogólnoświatowej premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" o 12 tygodni w stosunku do daty wcześniej podanej do publicznej wiadomości."

 

Patrząc w przeszłość, podobne przesunięcia terminu premiery miały miejsce w przypadku gry "Sniper 2: Ghost Warrior" spółki Ci Games. Wówczas takie informacje nie były dobrze przyjmowane przez inwestorów patrząc na notowania akcji jej producenta.

 

Wykres CD Projekt

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie