Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

01Cyberaton - Akcje spadły o blisko 80% w zaledwie 4 sesje. SII zawiadamia KNF

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w związku z bardzo znaczącym spadkiem, a jednocześnie z nienaturalnym zachowaniem kursu oraz wolumenu obrotu akcji spółki 01 Cyberaton S.A., obserwowanym w alternatywnym systemie obrotu NewConnect w dniach od 2 grudnia 2014 r. do dnia dzisiejszego, zawiadomiło Komisję Nadzoru Finansowego o możliwej manipulacji akcjami  01Cyberaton S.A.

 

Jedna akcja spółki 01Cyberaton S.A. w dniu 2 grudnia  br. kosztowała w trakcie sesji nawet blisko 7,98 zł (kilka dni wcześniej nawet 9 zł). Tymczasem w dniu 5 grudnia br. w ciągu sesji (przed godziną 14:00) jej wartość sięgnęła poziomu 1,69 zł za akcję (o godzinie 15:25 cena akcji wynosiła już jednak 2,41 zł) , co oznacza około 80% spadek notowań akcji Spółki na przestrzeni wskazanego okresu. Jednocześnie w dniach od 2 grudnia br. do 5 grudnia br. do godziny 14:30 łączny  wolumen obrotu akcjami Spółki wyniósł  około 844 tys. akcji, co odpowiada poziomowi  niemal 19% kapitału zakładowego Spółki. Wolumen obrotu obserwowany w dniu 5 grudnia był jednocześnie najwyższy od początku notowań akcji w alternatywnym systemie obrotu.

 

  Wykres akcji 01Cyberaton S.A.                     

Podkreślić przy tym należy, że w okresie w którym wystąpił opisany spadek akcji, Spółka nie opublikowała w formie raportu bieżącego żadnych negatywnych informacji na temat swojej działalności.

 

Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zawnioskowało do Komisji Nadzoru Finansowego o zbadanie, czy w ww. okresie nie doszło do manipulacji akcjami spółki 01Cyberaton S.A.  

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

01Cyberaton - Akcje spadły o blisko 80% w zaledwie 4 sesje. SII zawiadamia KNF
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie