Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PKN Orlen wybuduje elektrociepłownię za 1,65 mld zł

© petroos - Fotolia.com

PKN Orlen będzie realizował projekt budowy kogeneracyjnego bloku gazowo-parowego na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Elektrociepłownia będzie miała moc 596 MWe. Jej uruchomienie planowane jest z końcem 2017 roku. Koszt jej wybudowania wraz z całą infrastrukturą szacowany jest na ok. 1,65 mld zł. Zgodę na realizację tego projektu wydała 25 listopada 2014 r. Rada Nadzorcza PKN Orlen.

 

"Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy założenia projektu budowy kolejnej elektrociepłowni parowo-gazowej i podjęliśmy decyzję o dalszym rozwoju segmentu energetyki przemysłowej w oparciu o aktywa we Włocławku i w Płocku. Rentowność naszych projektów energetycznych jest ściśle powiązana z lokalnymi uwarunkowaniami i synergiami z zakładami produkcyjnymi. Realizując tę inwestycję PKN Orlen stanie się liderem kogeneracji gazowej i umocni swoją wiodącą pozycję w kogeneracji przemysłowej w kraju" - stwierdził Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen i dodał:

 

"Za trzy lata grupa Orlen będzie dysponowała w Polsce mocami wysokości blisko 1,5 GWe, które są istotne zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego koncernu, jak i naszego kraju."

 

W komunikacie spółka wskazuje, że nowy blok istotnie podniesie efektywność energetyczną produkcji. Para przemysłowa będzie dostarczana do zakładu w Płocku, a energia elektryczna trafi do Krajowego Systemu Energetycznego. 

 

Źródło: PKN Orlen, PAP

 

Więcej:

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

PKN Orlen wybuduje elektrociepłownię za 1,65 mld zł