Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PKN Orlen wybuduje elektrociepłownię za 1,65 mld zł

© petroos - Fotolia.com

PKN Orlen będzie realizował projekt budowy kogeneracyjnego bloku gazowo-parowego na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Elektrociepłownia będzie miała moc 596 MWe. Jej uruchomienie planowane jest z końcem 2017 roku. Koszt jej wybudowania wraz z całą infrastrukturą szacowany jest na ok. 1,65 mld zł. Zgodę na realizację tego projektu wydała 25 listopada 2014 r. Rada Nadzorcza PKN Orlen.

 

"Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy założenia projektu budowy kolejnej elektrociepłowni parowo-gazowej i podjęliśmy decyzję o dalszym rozwoju segmentu energetyki przemysłowej w oparciu o aktywa we Włocławku i w Płocku. Rentowność naszych projektów energetycznych jest ściśle powiązana z lokalnymi uwarunkowaniami i synergiami z zakładami produkcyjnymi. Realizując tę inwestycję PKN Orlen stanie się liderem kogeneracji gazowej i umocni swoją wiodącą pozycję w kogeneracji przemysłowej w kraju" - stwierdził Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen i dodał:

 

"Za trzy lata grupa Orlen będzie dysponowała w Polsce mocami wysokości blisko 1,5 GWe, które są istotne zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego koncernu, jak i naszego kraju."

 

W komunikacie spółka wskazuje, że nowy blok istotnie podniesie efektywność energetyczną produkcji. Para przemysłowa będzie dostarczana do zakładu w Płocku, a energia elektryczna trafi do Krajowego Systemu Energetycznego. 

 

Źródło: PKN Orlen, PAP

 

Więcej:

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

PKN Orlen wybuduje elektrociepłownię za 1,65 mld zł