Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki paliwowe pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.orlen.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży paliwowej, w tym Unimot, ORLEN, Serinus Energy oraz MOL.

UNIMOT

Walor ten już od kilku lat znajduje się w tendencji zwyżkującej. Wszystkie ruchy spadkowe, jak na razie są tylko naturalnymi korektami, pojawiającymi się po poprawieniu wcześniejszych szczytów historycznych. Opory wyznaczane przez te szczyty stają się najbliższymi wsparciami i zazwyczaj na tych strefach kończą się przeceny. Ostatni tydzień przyniósł nowe ATH przy 143 zł i teraz w tych rejonach umiejscowiony jest jedyny lokalny opór. Głównym argumentem przemawiającym za możliwością rozpoczęcia ruchu korekcyjnego, jest niedźwiedzia dywergencja na RSI z interwału dziennego. Widać na nim wyraźnie, że ustanawianiu nowych szczytów na wykresie nie towarzyszy wzrost wartości wskaźnika RSI, co może zwiastować nadchodzące spadki. Gdyby do niech doszło to najbliższe wsparcie jest na 125 zł, a kolejne przy 113 zł. Przy czym obrona strefy popytowej na 113 zł będzie mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania długoterminowego trendu wzrostowego. W przypadku jej ewentualnego przełamania i zejścia poniżej 113 zł, kontrolę na walorze przejmie strona podażowa.

 

UNIMOT – analiza wykresu, interwał dzienny

UNIMOT – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

UNIMOT – analiza wykresu, interwał tygodniowy

UNIMOT – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie