Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Hutmen S.A. - uchwała w sprawie wycofania akcji z GPW sprzeczna z prawem?

© Sebastian Duda - Fotolia.com

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Hutmen S.A. zostało ogłoszone przez cztery podmioty: Boryszew S.A., SPV Boryszew 3 Sp. z o.o., Impexmetal S.A., Impex-invest Sp. z o.o., zaś z żądaniem zwołania walnego zgromadzenia, które miało podjąć uchwałę w sprawie zniesienia dematerializacji akcji już tylko dwa: Impexmetal S.A., Impex-invest Sp. z o.o. Tymczasem w podobnym przypadku, gdy NWZ decydowało o zniesieniu dematerializacji akcji Yawal S.A., Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła opinię, że powinna istnieć pełna tożsamość podmiotów zgłaszających żądanie z podmiotami, które wzywały do sprzedaży papierów. 

 

Stowarzyszenie w pełni podziela to stanowisko, dlatego też 18 listopada 2014 r. skierowało do KNF pismo w którym zwraca uwagę, że również w przypadku spółki Hutmen S.A. brak jest pełnej tożsamości pomiędzy podmiotami ogłaszającymi wezwanie, a podmiotami, które zgłosiły żądanie zwołania walnego zgromadzenia celem podjęcia uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji. SII zwróciło się jednocześnie z wnioskiem, aby KNF podtrzymała swoje stanowisko również w przypadku złożenia przez Zarząd Hutmen S.A. wniosku o udzielenie zezwolenia na zniesienie dematerializacji akcji i przekazała je do publicznej wiadomości. Niestety jak wynika z doniesień prasowych na razie KNF nie chce ujawnić, czy Hutmen - tak jak Yawal S.A. - otrzymał pismo w tej sprawie. (źródło: Gazeta Giełdy Parkiet, artykuł z dnia 20 listopada 2014 r., pt. "WZ o wycofaniu Hutmenu z giełdy do powtórki?

 

Mając na uwadze, że z żądaniem zwołania WZ nie wystąpiły wszystkie podmioty uczestniczące w wezwaniu na akcje Hutmen S.A. w ocenie SII uchwała w sprawie zniesienia dematerializacji akcji i wycofania ich z obrotu na GPW z dnia 31 października 2014 r. mogła być podjęta z naruszeniem art. 91 ust. 6 ustawy o ofercie publicznej. W konsekwencji w opinii SII na obecną chwilę mogą nie być spełnione przesłanki warunkujące wycofanie akcji z publicznego obrotu.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Hutmen S.A. - uchwała w sprawie wycofania akcji z GPW sprzeczna z prawem?