Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Po dużych wzrostach akcji, zmiana na szczycie Cyfrowego Polsatu

© Photocreo Bednarek - Fotolia.com

Dotychczasowy, wieloletni prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki odchodzi ze stanowiska. W oficjalnym komunikacie spółki jako powód rezygnacji podany jest „brak zgodności stanowisk co do sposobów realizacji strategii Grupy Cyfrowy Polsat S.A". Rezygnacja ze stanowiska obowiązuje od 28 października 2014 r. Dominik Libicki został prezesem Cyfrowego Polsatu w 2001 r., a ze spółką był związany ponad 20 lat.

 

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu w swoim komunikacie "przyjęła ze zrozumieniem fakt, że cele i strategia grupy pozostają takie same, a różnice wystąpiły jedynie w sposobach ich realizacji". Jednocześnie powołała na stanowisko prezesa spółki nową osobę - Tomasza Gillnera-Gorywodę, który był zaangażowany w organach zarządczych z grupy Elektrim, a od 2011 r. jest prokurentem i dyrektorem generalnym w Polkomtelu.

 

Tak odejście dotychczasowego prezesa skomentował główny akcjonariusz spółki – Zygmunt Solorz-Żak:

 

„Chcę podziękować Dominikowi Libickiemu za wszystkie lata, jakie razem spędziliśmy. Dominik był ze mną niemal od samego początku, był przy mnie we wszystkich najważniejszych momentach w mojej historii biznesowej. Jest jednym z najlepszych menedżerów, z jakimi miałem możliwość pracować i liczę, że mimo różnicy zdań co do sposób realizacji naszej wspólnej strategii, nasze wspólne dziecko, czyli Grupa Polsat będzie się z sukcesem dalej rozwijać.”

 

Przypomnijmy, że podczas prezesury Dominika Libickiego Grupa Cyfrowy Polsat powiększyła się o inne spółki należące do Zygmunta Solorza-Żaka – Telewizję Polsat oraz Polkomtel. Po 3 godzinach od rozpoczęcia sesji giełdowej inwestorzy reagują pesymistycznie na tę wiadomość. Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada o ponad 5%.

 

Źródło: Cyfrowy Polsat, PAP

 

Więcej:

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Po dużych wzrostach akcji, zmiana na szczycie Cyfrowego Polsatu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie