Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Po dużych wzrostach akcji, zmiana na szczycie Cyfrowego Polsatu

© Photocreo Bednarek - Fotolia.com

Dotychczasowy, wieloletni prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki odchodzi ze stanowiska. W oficjalnym komunikacie spółki jako powód rezygnacji podany jest „brak zgodności stanowisk co do sposobów realizacji strategii Grupy Cyfrowy Polsat S.A". Rezygnacja ze stanowiska obowiązuje od 28 października 2014 r. Dominik Libicki został prezesem Cyfrowego Polsatu w 2001 r., a ze spółką był związany ponad 20 lat.

 

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu w swoim komunikacie "przyjęła ze zrozumieniem fakt, że cele i strategia grupy pozostają takie same, a różnice wystąpiły jedynie w sposobach ich realizacji". Jednocześnie powołała na stanowisko prezesa spółki nową osobę - Tomasza Gillnera-Gorywodę, który był zaangażowany w organach zarządczych z grupy Elektrim, a od 2011 r. jest prokurentem i dyrektorem generalnym w Polkomtelu.

 

Tak odejście dotychczasowego prezesa skomentował główny akcjonariusz spółki – Zygmunt Solorz-Żak:

 

„Chcę podziękować Dominikowi Libickiemu za wszystkie lata, jakie razem spędziliśmy. Dominik był ze mną niemal od samego początku, był przy mnie we wszystkich najważniejszych momentach w mojej historii biznesowej. Jest jednym z najlepszych menedżerów, z jakimi miałem możliwość pracować i liczę, że mimo różnicy zdań co do sposób realizacji naszej wspólnej strategii, nasze wspólne dziecko, czyli Grupa Polsat będzie się z sukcesem dalej rozwijać.”

 

Przypomnijmy, że podczas prezesury Dominika Libickiego Grupa Cyfrowy Polsat powiększyła się o inne spółki należące do Zygmunta Solorza-Żaka – Telewizję Polsat oraz Polkomtel. Po 3 godzinach od rozpoczęcia sesji giełdowej inwestorzy reagują pesymistycznie na tę wiadomość. Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada o ponad 5%.

 

Źródło: Cyfrowy Polsat, PAP

 

Więcej:

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Po dużych wzrostach akcji, zmiana na szczycie Cyfrowego Polsatu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie