Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – ING Bank Śląski podczas mocnych wzrostów

Skomentuj artykuł
Źródło: media.ing.pl

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki notowane na GPW. Lubawa, ING Bank Śląski, XTB, CCC oraz Cyfrowy Polsat.

Lubawa

Notowania Lubawy znajdują się w mocnym trendzie wzrostowym, po odbiciu od okolic wsparcia strefy 2 zł. Doszło do przebicia średniej MA200 górą, a następnie wyrysowania mocnej luki wzrostowej. Na tą chwilę kurs konsoliduje pod oporem 4,27 zł. Opór ten wynika ze szczytu z kwietnia 2023, co notabene daje ciekawe ulokowanie w czasie. Linie oscylatora MACD zbliżają się do siebie i niedługo mogłoby dojść do sygnalnego przecięcia, co do gry powinno sprowadzić większą ilość popytu. Obecnie trwa wspomniana konsolidacja. Jeśli pojawiłoby się potwierdzone przebicie 4,27 zł, kolejnego oporu należy oczekiwać w okolicach 4,49 zł, a wyżej 5 zł. Wsparciem są okolice 3,43 zł, choć podczas konsolidacji notowania nie schodzą aż do tego poziomu. Popyt znajduje się już w okolicach 3,65 zł. Przebicie 3,43 zł byłoby negatywnym sygnałem i mogłoby świadczyć o odwróceniu trendu wzrostowego.

 

Lubawa – analiza wykresu, interwał dzienny

Lubawa – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie