Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Boryszew z kolejnym, dużym programem skupu akcji własnych

© Sven Krautwald - Fotolia.com

Boryszew rozpoczyna z dniem dzisiejszym, tj. 16.10.2014, kolejny program skupu akcji własnych. Tym razem program umożliwia skup do 20% kapitału zakładowego. Cena, po jakiej spółka może kupować akcje obejmuje przedział 1-30 zł. Dla porównania w dniu dzisiejszym rynkowa wycena oscyluje wokół poziomu 6,40 zł, stąd można stwierdzić, że ustalony zakres jest bardzo szeroki. Nabyte akcje mogą zostać przeznaczone do dalszej odsprzedaży, mogą posłużyć do sfinansowania przejęć lub zostać umorzone. Termin, w jakim Boryszew może realizować skup wynosi 5 lat liczony od 25 czerwca 2014 roku (podjęcie odpowiedniej uchwały przez WZ). Zarząd kierując się interesem spółki pozostawił sobie szeroką dowolność w zakresie realizacji skupu – oprócz szerokich widełek ceny i długiego okresu trwania programu, może również zakończyć nabywanie akcji przed terminem, zrezygnować z nabywania akcji własnych w części lub całości.

 

Zarząd spółki w raporcie bieżącym w następujący sposób uzasadnia swoją decyzję:

 

"Zdaniem zarządu Boryszewa obecny poziom wycen rynkowych spółki nie uwzględnia jej perspektyw rozwoju, zaś możliwość wykupu części akcji po cenach z dyskontem w stosunku do realnej wartości, będzie korzystna dla tych akcjonariuszy, którzy nie zamierzają wycofać się z inwestycji w akcje Boryszew SA."

 

Sytuacja techniczna

 

Po trendzie spadkowym trwającym ponad 3 lata, kurs akcji przebił z impetem linię trendu i dynamicznie wzrósł do poziomu 7 zł. Ruch wzrostowy rozpoczął się od poziomu 4 zł i trwał od maja tego roku. Obecnie mamy do czynienia z korektą tak dużego impulsu wzrostowego. Silnym wsparciem jest przełamana linia trendu spadkowego, która obecnie przebiega na poziomie ok. 5zł.

 

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Boryszew S.A.

 

Więcej:

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Boryszew z kolejnym, dużym programem skupu akcji własnych
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie