Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki hutnicze pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: cognorholding.eu

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży hutniczej, w tym Boryszew, Stalprodukt, Cognor oraz Kęty.

Boryszew

Boryszew z całą pewnością nie jest spokojną spółką dla inwestorów długoterminowych. W ich ponad 20-letniej historii zdarzały się bowiem korekty sięgające nawet 95%. Ostatnia z tak głębokich korekt zakończyła się w lutym ub. r. utworzeniem formacji podwójnego dna. Po tym zdarzeniu powstała tendencja zwyżkująca, prowadząca notowania na coraz wyższe poziomy. Ruch ten składał się z wielu fal korekcyjnych, które przeważnie kończyły się na MA200 lub na zielonej linii trendu. Sytuacja byków skomplikowała się nieco w ostatnim czasie, kiedy to przełamana została zielona linia trendu oraz średnia MA200. Aktualnie obserwujemy walkę o powrót nad obie te linie, jednak bliskość strefy podażowej na 6.5 zł nie ułatwia zadania popytowi. W związku z tym obraz na walorze poprawi się dopiero po pokonaniu strefy na 6.5 zł. Jeśli do tego dojdzie to otwarta zostanie droga do lokalnego oporu przy 8 zł. Natomiast w przypadku kontynuacji obecnej fali spadkowej pierwsze wsparcie jest na 5.8 zł, a kolejne przy 5.2 zł.

 

Boryszew – analiza wykresu, interwał dzienny

Boryszew – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Boryszew – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Boryszew – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie