Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zarząd PKO BP rekomenduje wysokość dywidendy po I półroczu

© FotoDruk.pl - Fotolia.com

Zarząd PKO BP zdecydował, że z osiągniętego wyniku finansowego po I półroczu 2014 r. na dywidendę przeznaczy 675 mln zł. Zysk netto w całym tym okresie wyniósł 1 679,3 mln zł, co oznacza przeznacznie na dywidendę 40,2% zysku. Dlaczego już teraz stosowna uchwała została podjęta? Spółka w komunikacie bieżącym argumentuje to w następujący sposób:

 

„Podjęcie powyższej uchwały miało na celu zaliczenie do kapitału podstawowego Tier 1 Banku 59,8% zysku netto osiągniętego za okres od 1 stycznia 2014 roku do 30 czerwca 2014 roku, po pomniejszeniu o przewidywane obciążenia i dywidendy. Wyżej wskazane zaliczenie zysku pozwoli na zachowanie miar adekwatności kapitałowej na bezpiecznym poziomie i zapewni dalszy rozwój Banku.”

 

Bank wskazuje, iż na taką decyzję wpływ miało zapewnienie bezpiecznego poziomu adekwatności kapitałowej dla rozwijającej się działalności, co wymaga akumulacji części zysku netto za 2014 rok. Zasadniczymi czynnikami mającymi wpływ na decyzję Banku było przeprowadzenie transakcji nabycia aktywów Grupy Nordea, zmieniające się otoczenie regulacyjne, jak również proces tworzenia banku hipotecznego. 

 

Jednak podjęta uchwała jest wyłącznie deklaracją rekomendowania wypłaty z zysku za okres I półrocza tego roku. Jaka będzie wartość dywidendy z zysku za cały 2014 rok? Tego dowiemy się dopiero po Walnym Zgromaczeniu w przyszłym roku, które będzie decydować o podziale rocznego wyniku finansowego.

 

Źródło: PKO BP S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Zarząd PKO BP rekomenduje wysokość dywidendy po I półroczu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie