Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – czy banki utrzymają pozytywny sentyment?

Skomentuj artykuł
Źródło: media.pkobp.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy banków, w tym mBank, Alior, PKO oraz PEKAO.

mBank

W ujęciu długoterminowym walor ten wyróżniał się dużą zmiennością. Notowania potrafiły wzrosnąć o ponad 400%, po czym dochodziło do przecen sięgających 80%. W październiku 2022 r., formacją podwójnego dna wyrysowaną w rejonach 190 zł, zakończyła się jedna z tych głębszych korekt. Po tym zdarzeniu byki intensywnie zabrały się do odrabiania strat, tworząc aktualną falę zwyżkującą. Po drodze zdarzały się korekty, jednak główna tendencja wznosząca, wyznaczona przez zieloną linię trendu, nie została poważnie zagrożona. Ten zdrowy trend wzrostowy doprowadził w lutym br. do przebicia powyżej głównego oporu, który znajdował się przy 580 zł, a więc w okolicach poprzedniego ATH. Wyjście nad 580 zł umożliwiło zatem rozwinięcie zwyżki i ustanowienie nowego ATH na 706.6 zł w poprzednim tygodniu. Na razie na wykresie nie widać praktycznie żadnych oznak słabości, które mogłyby zapowiadać zmianę tego stanu rzeczy. W bieżącym układzie nawet przecena sięgająca najbliższego wsparcia przy 580 zł, nie zepsuje pozytywnego sentymentu. Dopiero ewentualne zejście pod 580 zł nieznacznie pogorszy sytuację. Natomiast o możliwości odwrócenia trendu wzrostowego można będzie zacząć mówić jeśli niedźwiedzie zepchną wycenę poniżej kolejnej strefy obronnej przy 495 zł.

 

mBank – analiza wykresu, interwał dzienny

mBank – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

mBank – analiza wykresu, interwał tygodniowy

mBank – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie