Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PHN – dywidenda w głównych założeniach strategii spółki

© alphaspirit - Fotolia.com

Polski Holding Nieruchomości opublikował strategię spółki na najbliższe lata. Do 2023 roku planowane jest zwiększenie wartości aktywów netto o 75%, z czego ponad połowa ma być przeznaczona na dywidendę. Drugim kluczowym aspektem strategii jest zwiększenie jakości portfela oraz skuteczności zarządzania aktywami.

 

PHN planuje zakończyć proces restrukturyzacji do 2015 roku, a przebudowę portfela inwestycyjnego do 2023 roku. Potencjał dochodowości portfela może przekroczyć 6%. Na dzień 30 czerwca portfel nieruchomości spółki był wyceniony na 2,04 mld zł. Spółka szacuje wzrost wartości nieruchomości do 5,7 mld zł w 2023 roku.

 

Jak czytamy w prezentacji spółka rozpoczęła proces akwizycyjny nowoczesnych powierzchni biurowych, generujących przychody z najmu. Spółka analizuje ponad 35 nieruchomości komercyjnych zlokalizowanych w Warszawie i głównych miastach regionalnych. Pierwsze oferty zostały już złożone, a negocjacje trwają. Łącznie na akwizycje spółka zamierza przeznaczyć ponad 1 mld zł.

 

Program inwestycyjny obejmuje 12 projektów komercyjnych zabudowy działek gruntowych i zastąpieniu istniejących obiektów nowymi projektami inwestycyjnymi. Aktualnie 2 projekty są już zakończone, 2 projekty są w realizacji, 4 projekty są w przygotowaniu, a kolejne 4 projekty są dopiero planowane.

 

Program dezinwestycyjny objął 112 nieruchomości o łącznej wartości ok. 770 mln PLN o niskiej dochodowości lub niezwiązanych z docelowym profilem działalności Grupy. Spółka sprzedała 8 nieruchomości za cenę nabycia przewyższającą wartość księgową (55 mln PLN). W trakcie sprzedaży są 63 nieruchomości (374 mln PLN), a w trakcie działań optymalizacyjnych i analiz jest 41 nieruchomości (339 mln PLN).

 

Spółka nie wyklucza emisji obligacji w celu finansowania projektów deweloperskich. Finansowanie zewnętrzne może zwiększyć się nawet do 50%.

 

Wykres

Źródło: atskaner.pl

 

Źródło: raport bieżący spółki, gpwinfostrefa.pl

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

PHN – dywidenda w głównych założeniach strategii spółki