Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kruk – spółka wchodzi do Niemiec, w 2q2014 będzie rozpoznany duży one-off

© M. Schuppich - Fotolia.com

KRUK - jeden z wiodących podmiotów na rynku wierzytelności w Polsce, założył spółkę córkę w Niemczech. Będzie ona działać w zakresie windykacji wierzytelności na zlecenie i windykacji pakietów wierzytelności nabytych przez Grupę KRUK w Niemczech i innych krajach europejskich. Będzie również zajmować się obrotem wierzytelnościami. Spółka szacuje rynek niemiecki na większy od polskiego. Wskazuje, że wartość bankowych kredytów konsumenckich u naszego zachodniego sąsiada jest 4x większa od naszego rynku i wynosi ponad 230 mld euro. Ekspansja zagraniczna była oczekiwana przez rynek, tym bardziej, że spółka w swojej strategii na lata 2011-2014 ujmowała to za jeden z głównych celów. Przypomnijmy, że na początku czerwca opublikowaliśmy raport o spółce KRUK S.A. Można go przeczytaj tutaj.

 

W opracowaniu tym można było przeczytać o planach wejścia na rynek niemiecki:

 

„Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, KRUK będzie kontynuował ekspansję zagraniczną. Jeszcze w tym roku chce rozpocząć działalność na jednym, dużym rynku. Wcześniej prezes Krupa wymieniał Hiszpanię i Niemcy. Za tym drugim krajem przemawia mała odległość z Wrocławia, czyli miasta-siedziby spółki. Prezes mówił, że oba rynki są już mocno przeanalizowane przez spółkę. Dobre wyniki pierwszego kwartału 2014 roku dają spółce komfort pracy nad wejściem na nowe rynki.”

 

1 września KRUK opublikuje raport finansowy za pierwsze półrocze 2014 roku. Tak pisaliśmy o perspektywach wyników finansowych Grupy w przyszłych okresach:

 

„W drugim kwartale 2014 r. spółka zapowiedziała rozpoznanie w wyniku dodatkowego zysku w kwocie 18,7 mln zł. Jest to efekt finalizacji transakcji sprzedaży wierzytelności z własnego portfela zabezpieczonego nieruchomością. Konsensus rynkowy zakłada osiągnięcie przez KRUKa 112 mln zł zysku netto w 2014 roku, co dawałoby wzrost o 14 mln zł wobec 2013 r. Przy osiągnięciu zysku zgodnego z konsensusem, zysk przypadający na akcję (EPS) wyniósłby 6,60 zł. Zarząd w odniesieniu do prognoz rynku stwierdził, że jest to „mało ambitny cel”. W samym pierwszym kwartale spółka osiągnęła 35% tej kwoty, a w drugim kwartale wspomniana transakcja wierzytelności korporacyjnej wygeneruje 18,7 mln zł. Dodatkowo w drugim półroczu tego roku jest rozpisanych wiele przetargów na portfele wierzytelności, a przy niższej konkurencji KRUK ma szanse na dobre transakcje i dalsze powiększanie wartości własnych portfeli.”

Analiza techniczna

Kurs akcji KRUKa porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym. Często „lubi” tworzyć kanały spadkowe w ramach lokalnych korekt i w przeszłości opuszczenie górą tych kanałów oznaczało rozpoczęcie kolejnej fali wzrostowej. Właśnie z takim opuszczeniem kanału mamy do czynienia dzisiaj. Najbliższym poziomem oporu są maksima notowań – okolice 99 zł wraz z psychologiczną barierą 100 zł. 

 

Wykres

Źródło: stooq.com

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Kruk – spółka wchodzi do Niemiec, w 2q2014 będzie rozpoznany duży one-off
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie