Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rachunkowość grup kapitałowych

Podręcznik prof. dr hab. Marzeny Remlein z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu to publikacja niezwykle nowoczesna, w przejrzysty sposób ukazująca istotę rachunkowości grup kapitałowych. Książka podzielona jest na trzy części. W pierwszej mamy do czynienia z wprowadzeniem do istoty funkcjonowania grup kapitałowych. Profesor Remlein w dokładny i spójny sposób pokazuje czytelnikowi z jakim podmiotem ma do czynienia i wskazuje na najważniejsze aspekty potrzebne do zrozumienia istoty funkcjonowania grupy kapitałowej. Drugi rozdział prezentuje zasady oraz metody konsolidacji sprawozdań finansowych wg ustawy o rachunkowości. Dużym plusem jest aktualność pozycji, biorąca pod uwagę najnowsze uwarunkowania prawne. Ostatni rozdział także poświęcony jest konsolidacji sprawozdań finansowych, jednak ukazany jest przez pryzmat międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej. Jest to duża zaleta książki, która wyposaża w czytelnika w kompleksową wiedzę.

 

 

 

W przeciwieństwie do niektórych pozycji rynku wydawniczego, podręcznik prof. Remlein ma niezwykle praktyczny charakter, ze względu na liczne przykłady, pomocne wykresy oraz wyjaśnienia. Tematyka została potraktowana kompleksowo, zgodnie ze światowymi standardami edukacyjnymi. Jest to pozycja niezwykle użyteczna, pomocna w zrozumieniu funkcjonowania i prowadzenia rachunkowości grup kapitałowych, które to zagadnienia są skomplikowane, a bardzo istotne.

 

Podręcznik „Rachunkowość grup kapitałowych” to pozycja obowiązkowa zarówno dla studentów rachunkowości, finansów jak i przedstawicieli i zarządzających grup kapitałowych oraz osób zainteresowanych tą tematyką. 

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Rachunkowość grup kapitałowych