Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rachunkowość grup kapitałowych

Podręcznik prof. dr hab. Marzeny Remlein z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu to publikacja niezwykle nowoczesna, w przejrzysty sposób ukazująca istotę rachunkowości grup kapitałowych. Książka podzielona jest na trzy części. W pierwszej mamy do czynienia z wprowadzeniem do istoty funkcjonowania grup kapitałowych. Profesor Remlein w dokładny i spójny sposób pokazuje czytelnikowi z jakim podmiotem ma do czynienia i wskazuje na najważniejsze aspekty potrzebne do zrozumienia istoty funkcjonowania grupy kapitałowej. Drugi rozdział prezentuje zasady oraz metody konsolidacji sprawozdań finansowych wg ustawy o rachunkowości. Dużym plusem jest aktualność pozycji, biorąca pod uwagę najnowsze uwarunkowania prawne. Ostatni rozdział także poświęcony jest konsolidacji sprawozdań finansowych, jednak ukazany jest przez pryzmat międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej. Jest to duża zaleta książki, która wyposaża w czytelnika w kompleksową wiedzę.

 

 

 

W przeciwieństwie do niektórych pozycji rynku wydawniczego, podręcznik prof. Remlein ma niezwykle praktyczny charakter, ze względu na liczne przykłady, pomocne wykresy oraz wyjaśnienia. Tematyka została potraktowana kompleksowo, zgodnie ze światowymi standardami edukacyjnymi. Jest to pozycja niezwykle użyteczna, pomocna w zrozumieniu funkcjonowania i prowadzenia rachunkowości grup kapitałowych, które to zagadnienia są skomplikowane, a bardzo istotne.

 

Podręcznik „Rachunkowość grup kapitałowych” to pozycja obowiązkowa zarówno dla studentów rachunkowości, finansów jak i przedstawicieli i zarządzających grup kapitałowych oraz osób zainteresowanych tą tematyką. 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Rachunkowość grup kapitałowych