Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Koniec wzrostów na PGNiG? Kurs załamał się po wynikach

© seksan94 - Fotolia.com

Kurs akcji PGNiG załamał się podczas wczorajszej sesji. Dzisiaj, w pierwszej godzinie sesji, widoczne było odbicie, jednak przynajmniej na razie nie zmienia ono perspektywy.

 

Notowania PGNiG otworzyły się wczoraj luką spadkową, która jednocześnie potwierdziła negatywny scenariusz wynikający z wyłamania średnioterminowej linii trendu wzrostowego. Była to reakcja na opublikowane wyniki finansowe za III kw. 2017 roku, które okazały się słabsze od konsensusu PAP. Zysk netto spółki wyniósł 367 mln zł, co było wynikiem o 22,1% niższym od oczekiwań.

 

Luka spadkowa sprowadziła kurs akcji na nowy lokalny dołek, a jednocześnie poniżej 200-okresowej średniej kroczącej. Ciekawe wsparcie można wyznaczyć na poziomie 5,8 zł, czyli na poziomie dołka, z którego wyznaczona została linia trendu wzrostowego. Jednak przestrzeń do spadków jest zdecydowanie większa.

 

PGNiG – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 20.11, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Koniec wzrostów na PGNiG? Kurs załamał się po wynikach