Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Spółki paliwowe pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: www.orlen.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży paliwowej, w tym Unimot, Serinus, PKN Orlen oraz PGNiG.

Grupa UNIMOT

W ujęciu długoterminowym spółka pozostaje ciągle w trendzie wzrostowym. Istotne zdarzenie na wykresie tygodniowym miało miejsce w lipcu br. kiedy to doszło do wybicia górą z formacji przypominającej trójkąt zwyżkujący. Zwyżka zatrzymała się dopiero na oporze w okolicach ATH tj. rejonach 76 zł. Od szczytu przy 76.4 zł z sierpnia br. powstała fala korekcyjna, która przetestowała od góry uprzednio wybity opór na 53 zł, tworząc w tym miejscu pierwszą linię obronną. Aktualnie jesteśmy świadkami próby powrotu do wzrostów i ponownego ataku na opór przy 76 zł. Gdyby obecna szarża byków zakończyła się sukcesem wtedy droga do nowych szczytów historycznych stanie przed nimi otworem. Obecny, pozytywny sentyment, może ulec pogorszeniu w przypadku utraty wsparcia przy 53 zł. Gdyby doszło do takiego scenariusza, to kolejne strefy popytowe można wyznaczyć na 45 zł i 35 zł.

 

Grupa UNIMOT – analiza wykresu, interwał dzienny

Grupa UNIMOT – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Grupa UNIMOT – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Grupa UNIMOT – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie