Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czy korekta na JSW zatrzyma się na poziomie 90 zł?

© mezenmir - Fotolia.com

Ostatni impuls wzrostowy na JSW doprowadził kurs akcji do poziomu 107 zł. Po krótkiej konsolidacji powyżej 100 zł wystąpiła dynamiczna korekta do okolic 90 zł. Poniżej przedstawiamy kilka argumentów płynących z analizy technicznej, które przemawiają za końcem korekty na tym poziomie.

 

Poprzedni lokalny szczyt z końca listopada 2016 roku został wyznaczony na poziomie 88,7 zł. Jego wybicie w sierpniu 2017 roku wygenerowało popytowy sygnał, po którym cena zwyżkowała do 107 zł. Zgodnie z klasyką nastąpiła zamiana oporu we wsparcie. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wsparciem w okolicach 90 zł jest zniesienie Fibonacciego 38,2%, mierzone od dołka do ostatniego szczytu, które przebiega niemal idealnie na poziomie 88,7 zł.

 

Do potwierdzenia pozytywnego scenariusza potrzebna jest jeszcze widoczna reakcja popytu, zobrazowana na przykład poprzez zwiększony wolumen i wzrostową świecę. Na moment obecny widać wyhamowanie na poziomie 90 zł. 

 

JSW – wykres kursu akcji
JSW - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie programu Amibroker, dane: Stooq.pl.

 

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Czy korekta na JSW zatrzyma się na poziomie 90 zł?
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie