Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Euforia byków na wykresie Eurocash – początek długo wyczekiwanych wzrostów?

Spółka Eurocash zaskakuje od początku wtorkowej sesji. Jakie są powody tak szybkiego wzrostu ceny? Jakie ma to przełożenie na średnioterminową analizę techniczną wykresu? Dlaczego indeks WIG20 nie odzwierciedla swoim wynikiem zachowania tego waloru? Odpoweidź na te oraz inne pytania odnajdą Państwo w poniższym komentarzu analitycznym.

 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 04.09, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 


 

         1. Eurocash

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Euforia byków na wykresie Eurocash widoczna jest gołym okiem. Wzrostowa świeca o ponad przeciętnym spreadzie formowana jest od początku wtorkowej sesji z niesamowitą dynamiką. Na kwadrans po godzinie 13 cena akcji wzrosła już o prawie 6,5%. Dla bieżącej sytuacji znaczy to bardzo dużo, gdyż ruch ten może potwierdzać wzrostowe aspiracje rynku zapoczątkowane w połowie maja bieżącego roku. Podczas dzisiejszej oraz najbliższych sesji należy zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, dzisiejsza świeca musi zamknąć się bez widocznego cienia podażowego, a także ostatni lokalny szczyt (35,89 zł) musi zostać z powodzeniem pokonany. 

 

Czym wywołany jest dzisiejszy ruch ceny? Wszystko wskazuje na to, iż rynek zareagował w ten sposób na informację o  podpisaniu listu intencyjnego w sprawie zakupu sieci Mila. Niestety zaangażowanie byków w Eurocash ma znikome przełożenie na cały indeks WIG20, gdyż udział spółki w wiodącym indeksie warszawskiego parkietu to zaledwie niecałe 1,3%, 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Euforia byków na wykresie Eurocash – początek długo wyczekiwanych wzrostów?