Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – BOŚ Bank z mocnym atakiem kupujących

Skomentuj artykuł
© MOZCO Mat Szymański - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki notowane na GPW. Mirbud, Boś, Lubawa, Mercator, a także Eurocash.

Mirbud

Notowania Mirbud wybiły ze średnioterminowej konsolidacji, która trwała od kwietnia 2023 roku. Sygnał jest jeszcze niepotwierdzony, bowiem do wspomnianego wybicia doszło na niskim wolumenie, a też nie odbył się jeszcze re-test od góry. Wspomniane cofnięcie z wybronieniem strefy 8,63 zł mogłoby pokazać siłę popytu i umocnić obraz techniczny. Na tą chwilę trzeba brać także pod uwagę wsparcie na poziomie 8,24 zł, a także 7,96 zł. Kurs porusza się ponad średnią MA200. Uwagę przykuwają także dwa słupki wolumenu podażowego na notowaniach, świadczące o dystrybucji przed wybiciem. Najbliższe sesje powinny pokazać dalsze losy kursu. Jeśli wybicie okaże się potwierdzone, to powinna rozpocząć się kontynuacja trwającego, głównego trendu wzrostowego.

 

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie