Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Pepco wraca do długoterminowego trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
Źródło: pepco.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek Dino, Eurocash, Pepco i Delko.

Dino

W ujęciu długoterminowym w dalszym ciągu mamy tu do czynienia z tendencją zwyżkującą. Niemniej jednak, strefa podażowa wyznaczona w rejonach 490 zł, tj. przy ATH z czerwca ub. r., cały czas blokuje ruch w kierunku nowych szczytów. Na niekorzyść byków przemawia też fakt przebicia zielonej linii, określającej kilkuletni trend wzrostowy. Tym samym dalsza kontynuacja zwyżki stanęła pod znakiem zapytania, a utrzymanie długoterminowego trendu jest poważnie zagrożone. Aktualnie kluczowa strefa obronna przebiega przy 415 zł i strona popytowa powinna uczynić wszystko co możliwe, aby nie dopuścić do spadku poniżej tych poziomów. Zejście pod 415 zł może bowiem dodać animuszu niedźwiedziom w rozwijaniu przeceny i być początkiem większej korekty. Ewentualne kolejne wsparcia w takim wariancie zlokalizowane są na 370 zł i 350 zł. Jeśli natomiast utrzyma się średnioterminowa tendencja zwyżkująca, widoczna na interwale dziennym, to należy oczekiwać kolejnej próby przebicia powyżej głównego oporu na 490 zł.

 

Dino – analiza wykresu, interwał dzienny

Dino – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dino – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Dino – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie