Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Byki pokazały siłę na wykresie PGE, PKO BP w kluczowym miejscu

Po środowej sesji bardzo ciekawie prezentują się wykresy PGE oraz PKO Banku Polskiego. W przypadku pierwszej spółki mamy do czynienia z pozytywnym sygnałem, mogącym zapowiadać wzrosty. Sytuacja PKO BP jest również interesująca, gdyż rynek podczas czwartkowej sesji znajdzie się przed bardzo istotnym poziomem. 

 

Specjalny odcinek – Analiza techniczna na żywo 

Poniedziałek, 27.03, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 


 

Sygnały negatywne:

 

         1. PGE

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Na wykresie spółki PGE pojawił się sygnał, który może wskazywać na zakończenie korekty ABC. Proszę zauważyć, iż po przebiciu się przez linię trendu kurs ulegał obniżce w ruchu korekcyjnym, aby podczas środowej sesji popyt pokazał siłę i narysował formację młota. Co więcej, świeca ta utworzona została przy geometrii 50% mierzonej z jednego ze wcześniejszych dołków.  Sygnały te mogą pozwolić na snucie pozytywnych przypuszczeń, co do przyszłości kursu akcji PGE. Początkowym poziomem docelowym należy wyznaczyć poprzedni lokalny szczyt, czyli poziom 12,56 zł. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

 

         2. PKO BP

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Kurs akcji PKO BP znajduje się w bardzo istotnym miejscu. Istotnym dlatego, że rynek powrócił pod poziom, który z sukcesem pokonał 10 lutego. Ważne, aby w tej sytuacji byki pokazały siłę i wybroniły sytuację utrzymując kurs ponad czerwoną linią. Jeśli tak się nie stanie, to można przypuszczać, że na wykresie formowana będzie korekta wyższego rzędu. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

 Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Byki pokazały siłę na wykresie PGE, PKO BP w kluczowym miejscu