Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Vistula zwiększyła o 15% przychody w segmencie odzieżowym, w jubilerskim płasko

© Narong Jongsirikul - Fotolia.pl

Vistula podała wstępne wyniki sprzedażowe za styczeń 2017 roku. W segmencie odzieżowym przychody wyniosły około 27,2 mln zł (+15% rdr), a w segmencie jubilerskim około 14,5 mln zł (na tym samym poziomie co w styczniu 2016 roku).

 

Łączne przychody osiągnięte przez spółkę w styczniu wyniosły około 43,6 mln zł, a więc były o około 8% większe niż przed rokiem. Spółka poinformowała, że powierzchnia handlowa na koniec stycznia bieżącego roku wyniosła 30,5 tys. m kw. i była wyższa o 11,2% niż w styczniu 2016 roku.

 

Ponadto, Vistula poinformowała, że od stycznia 2016 roku będzie podawała również szacunki osiągniętej marży brutto na sprzedaży. Ta wyniosła 49,8% i była wyższa o około 0,2 p.p. niż przed rokiem.

 

W trakcie dzisiejszej sesji, to jest 6 lutego 2017 roku, kurs akcji Vistuli zniżkował o 1,8%, jednak do godziny 13:30 przecena zmniejszyła się do 0,6%. Kurs akcji pozostaje w trendzie wzrostowym, jednak ma ewidentne problemy z pokonaniem poziomu 3,50 zł. Najbliższe wsparcie dla bieżących notowań wyznacza bliższa linia trendu wzrostowego, która obecnie przebiega na poziomie około 3,10 zł.

 

Vistula - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Vistula Group S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Vistula zwiększyła o 15% przychody w segmencie odzieżowym, w jubilerskim płasko
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie