Chat with us, powered by LiveChat

„Odmrożenie” w odzieżówce, mocne wzrosty CCC

Skomentuj artykuł
@Halfpoint - stock.adobe.com

W trakcie dzisiejszej audycji w radiu RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że 19 kwietnia zacznie się proces „odmrażania” gospodarki. Natomiast rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że w czwartek powinien zostać ogłoszony wstępny zarys czasowy wycofywania się z obowiązujących restrykcji. 

 

 

 

Od początku dzisiejszej sesji mocno zwyżkują akcje spółek z sektora odzieżowego, w tym na czele z CCC. Inwestorzy prawdopodobnie liczą, że jedną z pierwszych restrykcji, która zostanie cofnięta, będzie dotyczyć zamkniętych galerii handlowych. Choć handel będzie zapewne mocno utrudniony, a niewiadomą pozostaje zainteresowanie zakupami i wielkość popytu, to otwarcie galerii byłoby niewątpliwie pozytywną informacją dla detalistów, szczególnie dla tych w trudnej sytuacji finansowej.

 

Indeks sektorowy WIG_Odzież obliczany jest od stycznia 2017 roku. W połowie marca został wyznaczony historyczny dołek notowań indeksu na poziomie 2.353 punktów. Od tego momentu na indeksie obserwowane jest odbicie. Dzisiaj domknięta została luka spadkowa z 12 marca bieżącego roku – 3.427 punktów, a poziom ten jest ważnym oporem. W przypadku jego pokonania otworzy się droga do testowania obszaru luki spadkowej z 9 marca br. 3.970  4.282 punktów.

 

WIG_Odzież – wykres kursu akcjiWIG_Odzież – wykres kursu akcji
 
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Poniżej przyglądamy się wykresom wybranych emitentów z branży – CCC, LPP, Vistula Group.

 

 

Zobacz także:

 

 

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie