Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Słabe dane sprzedażowe CCC i LPP w styczniu. Wsparcia na razie wytrzymują

© Photographee.eu - Fotolia.com

Liderzy branży odzieżowej podczas wczorajszej sesji, to jest 1 lutego 2017 roku, podali wstępne szacunki sprzedaży w styczniu. Dane zaskoczyły, ale nie pozytywnie.

 

CCC poinformowało raportem bieżącym, że przychody w styczniu wyniosły około 201 mln zł i były wyższe o 15,4% w relacji do stycznia 2016 roku. Natomiast przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych wyniosły około 158 mln zł i były wyższe o 0,5% niż przed rokiem.

 

Podczas wczorajszej sesji kurs akcji CCC zniżkował i znalazł się blisko wsparcia na poziomie 200 zł. Na razie nie zostało ono naruszone i dopóki kurs akcji znajduje się powyżej tego poziomu należy pozostać optymistą. W scenariuszu przebicia tego wsparcia, przecena może zatrzymać się na poziomie 180 zł, w okolicach którego przebiega obecnie 200-okresowa średnia krocząca.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przychody LPP w styczniu wyniosły około 508 mln zł i były wyższe o około 22% niż przed rokiem. Szacunkowa marża brutto wyniosła około 35% i była niższa o 7% w stosunku do marży zrealizowanej przed rokiem. Spółka tłumaczyła znaczący spadek marży intensywną wyprzedażą kolekcji, przy nieznacznym udziale nowej kolekcji w sprzedaży. Kolekcja wiosenna została wprowadzona pod koniec stycznia podczas gdy w 2016 roku było to na początku miesiąca. Przychody ze sprzedaży internetowej wzrosły o około 200%, do poziomu 22,7 mln zł. Powierzchnia handlowa sklepów na koniec stycznia bieżącego roku wyniosła około 910 tys. m kw i była większa o około 8% rdr.

 

Przecena na walorach LPP na razie zatrzymała się na poziomie 5 000 zł. Takie okrągłe poziomy dobrze sprawdzały się na wykresie spółki w przeszłości i można domniemywać, że i tym razem będzie podobnie. Dopóki wsparcie nie zostanie przełamane, byki mają techniczny argument za ponownym atakiem na 6 000 zł.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CCC S.A., LPP S.A.

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Słabe dane sprzedażowe CCC i LPP w styczniu. Wsparcia na razie wytrzymują