Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Słabe dane sprzedażowe CCC i LPP w styczniu. Wsparcia na razie wytrzymują

© Photographee.eu - Fotolia.com

Liderzy branży odzieżowej podczas wczorajszej sesji, to jest 1 lutego 2017 roku, podali wstępne szacunki sprzedaży w styczniu. Dane zaskoczyły, ale nie pozytywnie.

 

CCC poinformowało raportem bieżącym, że przychody w styczniu wyniosły około 201 mln zł i były wyższe o 15,4% w relacji do stycznia 2016 roku. Natomiast przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych wyniosły około 158 mln zł i były wyższe o 0,5% niż przed rokiem.

 

Podczas wczorajszej sesji kurs akcji CCC zniżkował i znalazł się blisko wsparcia na poziomie 200 zł. Na razie nie zostało ono naruszone i dopóki kurs akcji znajduje się powyżej tego poziomu należy pozostać optymistą. W scenariuszu przebicia tego wsparcia, przecena może zatrzymać się na poziomie 180 zł, w okolicach którego przebiega obecnie 200-okresowa średnia krocząca.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przychody LPP w styczniu wyniosły około 508 mln zł i były wyższe o około 22% niż przed rokiem. Szacunkowa marża brutto wyniosła około 35% i była niższa o 7% w stosunku do marży zrealizowanej przed rokiem. Spółka tłumaczyła znaczący spadek marży intensywną wyprzedażą kolekcji, przy nieznacznym udziale nowej kolekcji w sprzedaży. Kolekcja wiosenna została wprowadzona pod koniec stycznia podczas gdy w 2016 roku było to na początku miesiąca. Przychody ze sprzedaży internetowej wzrosły o około 200%, do poziomu 22,7 mln zł. Powierzchnia handlowa sklepów na koniec stycznia bieżącego roku wyniosła około 910 tys. m kw i była większa o około 8% rdr.

 

Przecena na walorach LPP na razie zatrzymała się na poziomie 5 000 zł. Takie okrągłe poziomy dobrze sprawdzały się na wykresie spółki w przeszłości i można domniemywać, że i tym razem będzie podobnie. Dopóki wsparcie nie zostanie przełamane, byki mają techniczny argument za ponownym atakiem na 6 000 zł.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CCC S.A., LPP S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Słabe dane sprzedażowe CCC i LPP w styczniu. Wsparcia na razie wytrzymują