Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Słabe dane sprzedażowe CCC i LPP w styczniu. Wsparcia na razie wytrzymują

© Photographee.eu - Fotolia.com

Liderzy branży odzieżowej podczas wczorajszej sesji, to jest 1 lutego 2017 roku, podali wstępne szacunki sprzedaży w styczniu. Dane zaskoczyły, ale nie pozytywnie.

 

CCC poinformowało raportem bieżącym, że przychody w styczniu wyniosły około 201 mln zł i były wyższe o 15,4% w relacji do stycznia 2016 roku. Natomiast przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych wyniosły około 158 mln zł i były wyższe o 0,5% niż przed rokiem.

 

Podczas wczorajszej sesji kurs akcji CCC zniżkował i znalazł się blisko wsparcia na poziomie 200 zł. Na razie nie zostało ono naruszone i dopóki kurs akcji znajduje się powyżej tego poziomu należy pozostać optymistą. W scenariuszu przebicia tego wsparcia, przecena może zatrzymać się na poziomie 180 zł, w okolicach którego przebiega obecnie 200-okresowa średnia krocząca.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Przychody LPP w styczniu wyniosły około 508 mln zł i były wyższe o około 22% niż przed rokiem. Szacunkowa marża brutto wyniosła około 35% i była niższa o 7% w stosunku do marży zrealizowanej przed rokiem. Spółka tłumaczyła znaczący spadek marży intensywną wyprzedażą kolekcji, przy nieznacznym udziale nowej kolekcji w sprzedaży. Kolekcja wiosenna została wprowadzona pod koniec stycznia podczas gdy w 2016 roku było to na początku miesiąca. Przychody ze sprzedaży internetowej wzrosły o około 200%, do poziomu 22,7 mln zł. Powierzchnia handlowa sklepów na koniec stycznia bieżącego roku wyniosła około 910 tys. m kw i była większa o około 8% rdr.

 

Przecena na walorach LPP na razie zatrzymała się na poziomie 5 000 zł. Takie okrągłe poziomy dobrze sprawdzały się na wykresie spółki w przeszłości i można domniemywać, że i tym razem będzie podobnie. Dopóki wsparcie nie zostanie przełamane, byki mają techniczny argument za ponownym atakiem na 6 000 zł.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CCC S.A., LPP S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Słabe dane sprzedażowe CCC i LPP w styczniu. Wsparcia na razie wytrzymują
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie