Chat with us, powered by LiveChat

Przegląd techniczny spółek z branży, którą warto wziąć pod lupę w 2024 r.

Skomentuj artykuł
Źródło: media.lppsa.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży odzieżowej, którą z technicznego punktu widzenia warto obserwować w 2024 r.

LPP

W długiej perspektywie czasowej, sięgającej prawie 20 lat, obowiązuje tutaj tendencja zwyżkująca. Od dołka z października 2022 r. wyprowadzona została fala wzrostowa, która przerodziła się w trwający aktualnie ruch zwyżkujący, wewnątrz widocznego na wykresie tygodniowym kanału. Odbicie to spowodowało zwiększenie dynamiki wzrostów w trendzie długoterminowym. Aktywność strony popytowej była na tyle duża, iż doprowadziła do wybicia powyżej istotnego oporu długoterminowego na 14 500 zł, czyniąc z niego najbliższą strefę wsparcia. Pozytywny sentyment panujący obecnie na spółce potwierdzają także średnie MA50 oraz MA200 z interwału dziennego. Pierwsza z nich, oznaczona na wykresie kolorem czerwonym, zadziałała jako dynamiczne wsparcie, na którym zatrzymała się lokalna korekta. Tym samym średnioterminowy trend został podtrzymany również przez średnią MA50. Natomiast MA200 biegnie niemalże równolegle z dolną krawędzią kanału, co także świadczy o wzrostowej tendencji długoterminowej. Jeśli tendencja bazowa zostanie utrzymana, to pierwszych trudności można oczekiwać przy ostatnim szczycie lokalnym, w rejonach 16 800 zł, a kolejnych przy oporze wyznaczonym na ATH na 19 000 zł.
Ewentualne wsparcia są na 14 500 zł, 13 000 zł oraz 12 000 zł.

 

LPP – analiza wykresu, interwał dzienny

LPP – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

LPP – analiza wykresu, interwał tygodniowy

LPP – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie