Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII w imieniu akcjonariuszy Hawe żąda zwołania NWZ

© Andrey Burmakin - Fotolia.pl

W imieniu reprezentowanej grupy 31 akcjonariuszy Hawe S.A. w restrukturyzacji, posiadających akcje stanowiące łącznie ponad 5% kapitału zakładowego Spółki, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, w oparciu o udzielone pełnomocnictwa, skierowało do Zarządu Spółki żądanie zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Akcjonariusze mniejszościowi Hawe żądają zmian w radzie nadzorczej oraz zmian w statucie Spółki, które uniemożliwią wyzbywanie się jej majątku. Ponadto żądają przeprowadzenia rzetelnej, szczegółowej dyskusji na temat sytuacji Spółki. 

 

Spółka Hawe S.A. w restrukturyzacji do dnia dzisiejszego nie opublikowała raportu rocznego za rok 2015, nie zostało również przeprowadzone zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Zarówno w ocenie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych jak i akcjonariuszy żądających zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia sytuacja w jakiej obecnie znajduje się Spółka, skutkująca m.in. zawieszeniem obrotu jej akcjami, wymaga jego natychmiastowego zwołania. Ponadto należy zwrócić uwagę, że z dniem 1 lipca 2016 r. dobiegła końca kadencja obecnych członków rady nadzorczej, w związku z czym zachodzi pilna potrzeba powołania członków rady nadzorczej nowej kadencji. 

 

Mając powyższe na uwadze, skierowanie żądania zwołania walnego zgromadzenia Hawe S.A. w restrukturyzacji stało się konieczne i jest w pełni uzasadnione. Akcjonariusze oraz reprezentujące ich w niniejszej sprawie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oczekują, że Zarząd Hawe S.A. w restrukturyzacji, zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych, uczyni zadość otrzymanemu żądaniu i w terminie dwóch tygodni zwoła nadzwyczajne walne zgromadzenie obejmujące wskazane w żądaniu punkty porządku obrad.

 

Z pełną treścią raportu bieżącego Hawe S.A. w restrukturyzacji można zapoznać się m.in. na stronie internetowej infostrefa.com (przyciskając interaktywne łącze do treści ogłoszenia).

 

Zgłoszony przez akcjonariuszy porządek obrad walnego zgromadzenia obejmuje następujące punkty:

1. Otwarcie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia,
2. Wybór przewodniczącego walnego zgromadzenia
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał,
4. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru komisji skrutacyjnej,
5. Podjęcie uchwał w sprawie odwołania członków Rady Nadzorczej HAWE S.A. w restrukturyzacji,
6. Podjęcie uchwał w sprawie powołania członków Rady Nadzorczej HAWE S.A. w restrukturyzacji,
7. Podjęcie uchwał w sprawie zmiany statutu Spółki,
8. Podjęcie uchwały w sprawie zobowiązania Zarządu HAWE S.A. w restrukturyzacji do udzielenia informacji na tematy związane z sytuacją finansową i gospodarczą Spółki,
9. Podjęcie uchwały w przedmiocie pokrycia przez Spółkę HAWE S.A. w restrukturyzacji kosztów zwołania i odbycia walnego zgromadzenia,
10. Zamknięcie obrad.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

SII w imieniu akcjonariuszy Hawe żąda zwołania NWZ