Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII w imieniu akcjonariuszy Hawe żąda zwołania NWZ

© Andrey Burmakin - Fotolia.pl

W imieniu reprezentowanej grupy 31 akcjonariuszy Hawe S.A. w restrukturyzacji, posiadających akcje stanowiące łącznie ponad 5% kapitału zakładowego Spółki, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, w oparciu o udzielone pełnomocnictwa, skierowało do Zarządu Spółki żądanie zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Akcjonariusze mniejszościowi Hawe żądają zmian w radzie nadzorczej oraz zmian w statucie Spółki, które uniemożliwią wyzbywanie się jej majątku. Ponadto żądają przeprowadzenia rzetelnej, szczegółowej dyskusji na temat sytuacji Spółki. 

 

Spółka Hawe S.A. w restrukturyzacji do dnia dzisiejszego nie opublikowała raportu rocznego za rok 2015, nie zostało również przeprowadzone zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Zarówno w ocenie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych jak i akcjonariuszy żądających zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia sytuacja w jakiej obecnie znajduje się Spółka, skutkująca m.in. zawieszeniem obrotu jej akcjami, wymaga jego natychmiastowego zwołania. Ponadto należy zwrócić uwagę, że z dniem 1 lipca 2016 r. dobiegła końca kadencja obecnych członków rady nadzorczej, w związku z czym zachodzi pilna potrzeba powołania członków rady nadzorczej nowej kadencji. 

 

Mając powyższe na uwadze, skierowanie żądania zwołania walnego zgromadzenia Hawe S.A. w restrukturyzacji stało się konieczne i jest w pełni uzasadnione. Akcjonariusze oraz reprezentujące ich w niniejszej sprawie Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oczekują, że Zarząd Hawe S.A. w restrukturyzacji, zgodnie z przepisami kodeksu spółek handlowych, uczyni zadość otrzymanemu żądaniu i w terminie dwóch tygodni zwoła nadzwyczajne walne zgromadzenie obejmujące wskazane w żądaniu punkty porządku obrad.

 

Z pełną treścią raportu bieżącego Hawe S.A. w restrukturyzacji można zapoznać się m.in. na stronie internetowej infostrefa.com (przyciskając interaktywne łącze do treści ogłoszenia).

 

Zgłoszony przez akcjonariuszy porządek obrad walnego zgromadzenia obejmuje następujące punkty:

1. Otwarcie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia,
2. Wybór przewodniczącego walnego zgromadzenia
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał,
4. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru komisji skrutacyjnej,
5. Podjęcie uchwał w sprawie odwołania członków Rady Nadzorczej HAWE S.A. w restrukturyzacji,
6. Podjęcie uchwał w sprawie powołania członków Rady Nadzorczej HAWE S.A. w restrukturyzacji,
7. Podjęcie uchwał w sprawie zmiany statutu Spółki,
8. Podjęcie uchwały w sprawie zobowiązania Zarządu HAWE S.A. w restrukturyzacji do udzielenia informacji na tematy związane z sytuacją finansową i gospodarczą Spółki,
9. Podjęcie uchwały w przedmiocie pokrycia przez Spółkę HAWE S.A. w restrukturyzacji kosztów zwołania i odbycia walnego zgromadzenia,
10. Zamknięcie obrad.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

SII w imieniu akcjonariuszy Hawe żąda zwołania NWZ
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie