Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oglądaliśmy samochód Arrinera HussaryaGT! Spółka idzie na rynek po 10 mln zł

W środę, 30 listopada, byliśmy w Warszawie na pokazie polskiego supersamochodu Arrinera HussaryaGT. Pokaz ten zbiegł się w czasie z początkiem zapisów na akcje Arrinery S.A. nowej emisji. Spółka chce pozyskać z rynku ponad 10 milionów złotych.

 

Zacznijmy jednak od samochodu, bo to on był głównym bohaterem środowego pokazu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oglądana przez nas Arrinera jest i działa. Jest to samochód klasy GT3, co oznacza między innymi tyle, że nie jest to auto przeznaczone do jazdy po zwykłych, publicznych drogach (takie auto jest w planach), a jedynie do jazdy po torze wyścigowym.

 

Kilka dni temu została ogłoszona oficjalna cena samochodu (około 1 mln zł). Grupa docelowa, potencjalni klienci, to uczestnicy wyścigów klasy GT3 z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii gdzie wyścigi takich samochodów są bardzo popularne. Należy dodać, że w Polsce praktycznie nie ma żadnego toru wyścigowego (łącznie z torem poznańskim), na którym mógłby się taki wyścig odbyć.

 

Zarząd spółki przewiduje, że w 2017 roku samochód weźmie udział w pierwszych 3-4 wyścigach w Wielkiej Brytanii. Plany biznesowe (według Zarządu spółki, niezwykle ostrożne) zakładają, że w 2017 roku spółka sprzeda 10 samochodów, a w kolejnym już 15. Te ilości mają gwarantować spółce bycie zyskowną.

 

Ciekawostka z  Memorandum Informacyjnego, na podstawie którego spółka prowadzi ofertę publiczną akcji. Może być to swojego rodzaju atrakcja dla fanów sportów samochodowych. Spółka przewidziała ciekawe bonusy dla osób, które wezmą udział w ofercie publicznej (str. 46 Memorandum Informacyjnego).

 

 

 

Więcej informacji: emisja.arrinera.pl

 


 

Informacja prasowa i trwającej ofercie publicznej:

 

2 grudnia 2016 r.

 

Arrinera S.A. rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Chce pozyskać 10,1 mln zł netto

 

Arrinera, notowany na NewConnect producent pierwszego polskiego samochodu wyścigowego HussaryaGT, rozpoczyna publiczną emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru. Środki pozyskane z emisji mają być przeznaczone na dalszy rozwój działalności, w tym na rozpoczęcie produkcji samochodu wyścigowego klasy GT3.

 

Wraz z publikacją memorandum informacyjnego spółka rozpoczęła ofertę publiczną akcji, w ramach której chce sprzedać 1 mln nowych akcji serii H. Maksymalna cena wynosi 10,80 zł, co oznacza, że w przypadku sprzedaży wszystkich oferowanych akcji i utrzymania ceny emisyjnej na poziomie maksymalnym, Arrinera może pozyskać netto (po uwzględnieniu kosztów oferty publicznej) 10,1 mln zł kapitału. Zarząd spółki przygotował plan przeznaczenia środków emisyjnych - głównym celem emisyjnym jest dalszy rozwój działalności.

 

- Rozwijamy się zgodnie z planem. W zeszłym tygodniu uruchomiliśmy oficjalną sprzedaż naszego auta wyścigowego. Kolejnym etapem jest produkcja i realizacja zleceń, a w trochę dalszej perspektywie - również development wersji cywilnej naszego samochodu - powiedział Piotr Gniadek, Prezes ARRINERA S.A. - Środki pozyskane z emisji planujemy przeznaczyć głównie na powiększenie stanu zapasów części samochodowych w celu szybszej realizacji zamówień, sfinansowanie modelu testowego samochodu w wersji drogowej oraz intensyfikację działań marketingowych i promocyjnych związanych z autem wyścigowym. Szacujemy, że aby efektywnie zrealizować te cele, potrzebujemy 10,1 mln zł kapitału i o te środki zwracamy się do inwestorów w ramach prowadzonej oferty publicznej – dodał  Piotr Gniadek.

Struktura oferty publicznej

Oferta publiczna jest podzielona na transze. W Transzy Otwartej oferowanych jest do 400.000 akcji, natomiast w Transzy Dużych Inwestorów oferowanych jest do 600.000 akcji. Spółka może podjąć decyzje o przesunięciu akcji między transzami po zakończeniu przyjmowania zapisów.

Cena maksymalna i cena emisyjna

Cena maksymalna akcji serii H wynosi 10,80 zł. Zapisy będą przyjmowane po cenie emisyjnej, która zostanie ustalona przez spółkę z porozumieniu z Oferującym na podstawie wyników budowy Księgi Popytu.

Harmonogram oferty publicznej

 

CZYNNOŚĆ

TERMIN

Budowa Księgi Popytu

1 – 2 grudnia 2016 (do godz. 16:00)

Podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej

2 grudnia 2016 po zamknięciu budowy Księgi Popytu

Przyjmowanie zapisów w Transzy Dużych Inwestorów

5 - 6 grudnia 2016

Przyjmowanie zapisów w Transzy Otwartej

5 - 12 grudnia 2016

Dzień Przydziału Akcji

14 grudnia 2016

Zwrot nadpłaconych kwot

Do 20 grudnia 2016

 

Miejsce składania zapisów

 

Zapisy na akcje można składać w Punktach Obsługi Klienta DM Erste Securities Polska, który pełni funkcję Oferującego, oraz wchodzących w skład konsorcjum sprzedaży: DM BOŚ, Millennium DM i oraz DM Capital Partners.

 

*****

Arrinera S.A tworzy grupę kapitałową związaną z sektorem motoryzacyjnym, wchodzącą w skład portfela inwestycyjnego funduszu Erne Ventures. Głównym celem Arrinery jest budowa silnej i globalnej marki Arrinera na rynku motoryzacyjnym w segmencie samochodów sportowych. Działalność operacyjną prowadzi na rynkach Polski i Wielkiej Brytanii, która uznawana jest za największy rynek motosportu na świecie. Flagowym projektem Arrinery jest Hussarya GT - pierwszy polski profesjonalny samochód wyścigowy klasy GT. Hussarya GT jest jedynym polskim autem, które wzięło udział w prestiżowym Festiwalu Prędkości w Goodwood. 25 listopada br. spółka oficjalnie uruchomiła proces sprzedaży samochodu wyścigowego. W dniach 28 - 30 listopada br. dwa nowe egzemplarze samochodu zaprezentowano w warszawskim Forcie Sokolnickiego.

 

Źródło: Arrinera S.A.

Zobacz również:

18.01.2018, Aktualności

SII Poleca: Webinar Rafała Glinickiego „Wolumen – energia, która rządzi ceną”

18.01.2018, Aktualności

SII Poleca: Webinar Rafała Glinickiego „Wolumen – energia, która rządzi ceną”

SII Poleca webinar Rafała Glinickiego „Wolumen - energia, która rządzi ceną”. Wtorek, 23 stycznia, godz. 19:00

Zobacz więcej

18.01.2018, Newsroom

Spółka z NewConnect zainwestuje w technologię blockchain

18.01.2018, Newsroom

Spółka z NewConnect zainwestuje w technologię blockchain

Co ciekawe, to nie jest pierwszy taki przypadek na polskiej giełdzie.

Zobacz więcej

Oglądaliśmy samochód Arrinera HussaryaGT! Spółka idzie na rynek po 10 mln zł