Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oglądaliśmy samochód Arrinera HussaryaGT! Spółka idzie na rynek po 10 mln zł

W środę, 30 listopada, byliśmy w Warszawie na pokazie polskiego supersamochodu Arrinera HussaryaGT. Pokaz ten zbiegł się w czasie z początkiem zapisów na akcje Arrinery S.A. nowej emisji. Spółka chce pozyskać z rynku ponad 10 milionów złotych.

 

Zacznijmy jednak od samochodu, bo to on był głównym bohaterem środowego pokazu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oglądana przez nas Arrinera jest i działa. Jest to samochód klasy GT3, co oznacza między innymi tyle, że nie jest to auto przeznaczone do jazdy po zwykłych, publicznych drogach (takie auto jest w planach), a jedynie do jazdy po torze wyścigowym.

 

Kilka dni temu została ogłoszona oficjalna cena samochodu (około 1 mln zł). Grupa docelowa, potencjalni klienci, to uczestnicy wyścigów klasy GT3 z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii gdzie wyścigi takich samochodów są bardzo popularne. Należy dodać, że w Polsce praktycznie nie ma żadnego toru wyścigowego (łącznie z torem poznańskim), na którym mógłby się taki wyścig odbyć.

 

Zarząd spółki przewiduje, że w 2017 roku samochód weźmie udział w pierwszych 3-4 wyścigach w Wielkiej Brytanii. Plany biznesowe (według Zarządu spółki, niezwykle ostrożne) zakładają, że w 2017 roku spółka sprzeda 10 samochodów, a w kolejnym już 15. Te ilości mają gwarantować spółce bycie zyskowną.

 

Ciekawostka z  Memorandum Informacyjnego, na podstawie którego spółka prowadzi ofertę publiczną akcji. Może być to swojego rodzaju atrakcja dla fanów sportów samochodowych. Spółka przewidziała ciekawe bonusy dla osób, które wezmą udział w ofercie publicznej (str. 46 Memorandum Informacyjnego).

 

 

 

Więcej informacji: emisja.arrinera.pl

 


 

Informacja prasowa i trwającej ofercie publicznej:

 

2 grudnia 2016 r.

 

Arrinera S.A. rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Chce pozyskać 10,1 mln zł netto

 

Arrinera, notowany na NewConnect producent pierwszego polskiego samochodu wyścigowego HussaryaGT, rozpoczyna publiczną emisji akcji z wyłączeniem prawa poboru. Środki pozyskane z emisji mają być przeznaczone na dalszy rozwój działalności, w tym na rozpoczęcie produkcji samochodu wyścigowego klasy GT3.

 

Wraz z publikacją memorandum informacyjnego spółka rozpoczęła ofertę publiczną akcji, w ramach której chce sprzedać 1 mln nowych akcji serii H. Maksymalna cena wynosi 10,80 zł, co oznacza, że w przypadku sprzedaży wszystkich oferowanych akcji i utrzymania ceny emisyjnej na poziomie maksymalnym, Arrinera może pozyskać netto (po uwzględnieniu kosztów oferty publicznej) 10,1 mln zł kapitału. Zarząd spółki przygotował plan przeznaczenia środków emisyjnych - głównym celem emisyjnym jest dalszy rozwój działalności.

 

- Rozwijamy się zgodnie z planem. W zeszłym tygodniu uruchomiliśmy oficjalną sprzedaż naszego auta wyścigowego. Kolejnym etapem jest produkcja i realizacja zleceń, a w trochę dalszej perspektywie - również development wersji cywilnej naszego samochodu - powiedział Piotr Gniadek, Prezes ARRINERA S.A. - Środki pozyskane z emisji planujemy przeznaczyć głównie na powiększenie stanu zapasów części samochodowych w celu szybszej realizacji zamówień, sfinansowanie modelu testowego samochodu w wersji drogowej oraz intensyfikację działań marketingowych i promocyjnych związanych z autem wyścigowym. Szacujemy, że aby efektywnie zrealizować te cele, potrzebujemy 10,1 mln zł kapitału i o te środki zwracamy się do inwestorów w ramach prowadzonej oferty publicznej – dodał  Piotr Gniadek.

Struktura oferty publicznej

Oferta publiczna jest podzielona na transze. W Transzy Otwartej oferowanych jest do 400.000 akcji, natomiast w Transzy Dużych Inwestorów oferowanych jest do 600.000 akcji. Spółka może podjąć decyzje o przesunięciu akcji między transzami po zakończeniu przyjmowania zapisów.

Cena maksymalna i cena emisyjna

Cena maksymalna akcji serii H wynosi 10,80 zł. Zapisy będą przyjmowane po cenie emisyjnej, która zostanie ustalona przez spółkę z porozumieniu z Oferującym na podstawie wyników budowy Księgi Popytu.

Harmonogram oferty publicznej

 

CZYNNOŚĆ

TERMIN

Budowa Księgi Popytu

1 – 2 grudnia 2016 (do godz. 16:00)

Podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej

2 grudnia 2016 po zamknięciu budowy Księgi Popytu

Przyjmowanie zapisów w Transzy Dużych Inwestorów

5 - 6 grudnia 2016

Przyjmowanie zapisów w Transzy Otwartej

5 - 12 grudnia 2016

Dzień Przydziału Akcji

14 grudnia 2016

Zwrot nadpłaconych kwot

Do 20 grudnia 2016

 

Miejsce składania zapisów

 

Zapisy na akcje można składać w Punktach Obsługi Klienta DM Erste Securities Polska, który pełni funkcję Oferującego, oraz wchodzących w skład konsorcjum sprzedaży: DM BOŚ, Millennium DM i oraz DM Capital Partners.

 

*****

Arrinera S.A tworzy grupę kapitałową związaną z sektorem motoryzacyjnym, wchodzącą w skład portfela inwestycyjnego funduszu Erne Ventures. Głównym celem Arrinery jest budowa silnej i globalnej marki Arrinera na rynku motoryzacyjnym w segmencie samochodów sportowych. Działalność operacyjną prowadzi na rynkach Polski i Wielkiej Brytanii, która uznawana jest za największy rynek motosportu na świecie. Flagowym projektem Arrinery jest Hussarya GT - pierwszy polski profesjonalny samochód wyścigowy klasy GT. Hussarya GT jest jedynym polskim autem, które wzięło udział w prestiżowym Festiwalu Prędkości w Goodwood. 25 listopada br. spółka oficjalnie uruchomiła proces sprzedaży samochodu wyścigowego. W dniach 28 - 30 listopada br. dwa nowe egzemplarze samochodu zaprezentowano w warszawskim Forcie Sokolnickiego.

 

Źródło: Arrinera S.A.

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

Oglądaliśmy samochód Arrinera HussaryaGT! Spółka idzie na rynek po 10 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie