Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Echo Investment wypłaci zaliczkę na dywydendę za 2016 rok

© eugenesergeev - Fotolia.com

Notowania Echo Investment od początku sesji urosły o ponad 10%. Przyczyną wystrzelenia kursu był projekt uchwał na NWZ, z których wynika, że deweloper zamierza utworzyć fundusz rezerwowy na dywidendę. Podczas trwania sesji spółka poinformowała także o podjęciu uchwały w sprawie warunkowej wypłaty zaliczki na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2016. Wysokość zaliczki ma wynieść 85 groszy na papier.

Echo Investment poinformowało inwestorów o projektach uchwał na utworzenie funduszu rezerwowego z przeznaczeniem na wypłatę zaległej dywidendy i przeniesieniu do niego z kapitału zapasowego kwoty 400 mln zł. W tym roku Echo po raz pierwszy w historii przeznaczyło 2,175 mld zł na wypłatę dywidendy (co dało 5,27 na jedną akcję). We wrześniu przedstawiciele spółki informowali, że firma chce regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami w postaci dywidend.

 

Wzrost kursu zasiliła także informacja o podjęciu uchwały w sprawie wypłaty zaliczki na dywidendę za 2016 rok. Łączna kwota przeznaczona na wypłatę zaliczki wyniesie około 350,8 mln zł, to jest 0,85 zł na 1 akcję. Stopa wypłaconej zaliczki wynosi około 15% przy obecnej cenie rynkowej. Zaliczka dywidendowa zostanie wypłacona do dnia 31 grudnia 2017 roku w kilku transzach określonych na podstawie odrębnych uchwał zarządu, zaś pierwsza transza zostanie wypłacona w dniu 28 grudnia 2016 roku. Do otrzymania części zysku będą uprawnieni akcjonariusze posiadający akcje spółki w dniu 21 grudnia 2016 roku, czyli na siedem dni przed datą wypłaty pierwszej transzy zaliczki.

Zaliczka zostanie wypłacona pod warunkiem:

  • uzyskania zgody Rady Nadzorczej;
  • zakończenia badania przez biegłego rewidenta Ernst&Young Audyt Polska sprawozdania finansowego Spółki za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku, w którym potwierdzona zostanie zakładana wysokość zysku netto spółki osiągniętego od końca poprzedniego roku obrotowego;
  • utworzenia przez Walne Zgromadzenie Spółki kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na wypłatę zaległej dywidendy lub zaliczki na poczet dywidendy.


Obecnie wartość rynkowa walorów Echo Investment jest na historycznie wysokich poziomach (na wykresie zdyskontowanym o wypłacone dywidendy), które w długim terminie znajdują się w trendzie wzrostowym. W dniu dzisiejszym (23.11.16) od rozpoczęcia sesji cena akcji wzrosła o ponad 10% do godziny 15:00.

 

Echo - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Echo Investment S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

Echo Investment wypłaci zaliczkę na dywydendę za 2016 rok
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie