Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PGNiG skupi własne akcje za maksymalnie 700 mln zł

© Željko Radojko - Fotolia.com

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGNiG podjęło dziś (25.08.2016) uchwałę dotyczącą udzielenia zarządowi spółki upoważnienia do nabycia akcji własnych w celu umorzenia. Spółka będzie mogła skupić do 129 870 129 akcji po cenie 5,39 zł za sztukę.

 

Nabywanie akcji własnych ma odbywać się poprzez skierowanie do akcjonariuszy zaproszenia do składania ofert sprzedaży.

 

„Okres przyjmowania przez Spółkę ofert sprzedaży wynosić będzie pięć dni roboczych (z wyłączeniem sobót) wliczając pierwszy i ostatni dzień takiego okresu i rozpocznie się w pierwszym dniu roboczym następującym bezpośrednio po dniu publikacji przez Spółkę ogłoszenia w sprawie zaproszenia do składania ofert sprzedaży” – napisano w komunikacie.

 

W przypadku złożenia ofert przekraczających ilościowy limit nabywanych akcji, spółka dokona redukcji. Określona cena zakupu akcji własnych podana w komunikacie, została ustalona na podstawie średniej arytmetycznej z cen zamknięcia notowań akcji PGNiG w pięciu dniach roboczych poprzedzających dzień podjęcia uchwały przez NWZA.

 

Ilość akcji objętych potencjalnym skupem stanowi 2,2% wszystkich akcji. Skarb Państwa dysponuje 70,4% wszystkich akcji, co oznacza, że wielkość skup odpowiada 7,44% free float-u.

 

Czy spółkę stać na wydanie 700 mln zł na skup akcji własnych? Odpowiedź jest jasna – tak. Zgodnie z bilansem na 30 czerwca 2016 roku, PGNiG posiadało 8,1 mld zł w środkach pieniężnych i ich ekwiwalentach.

 

Kurs akcji PGNiG porusza się od początku tego roku w kanale wzrostowym. Obecnie jego granice przebiegają na poziomach 4,80 – 5,75 zł. Określona cena w skupie wypada więc po środku tego kanału.

 

PGNiG - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

PGNiG skupi własne akcje za maksymalnie 700 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie