Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CCC chce przejąć rosyjską spółkę 3S Retail

© Drobot Dean - Fotolia.com

We wczorajszym raporcie bieżącym (23.08.2016) CCC poinformowało o podjęciu decyzji o nabyciu 75% udziałów w spółce 3S Retail, będącej wyłącznym dystrybutorem towarów CCC na rynku rosyjskim.

Wartość kupionych udziałów wynosi 375 tys. rubli rosyjskich i stanowi 75% ich ogólnej liczby. O podpisaniu umowy w sprawie ich nabycia emitent poinformuje w odrębnym raporcie. 3S Ratail to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mająca siedzibę w Moskwie.

Na spotkaniu na konferencji WallStreet20 prezes CCC Dariusz Miłek stwierdził, że obecnie jest dobry moment na prowadzenie ekspansji zagranicznej w Rosji ze względu na upadłości wielu konkurentów działających na tym rynku i znaczny spadek czynszów. Całe spotkanie z prezesem można obejrzeć w tym miejscu.

19 sierpnia 2016 roku CCC poinformowało także o wysokości dywidendy w związku z zarejestrowaniem 727 900 akcji serii E. Dywidenda na jedną akcję ma wynieść 2,19 zł (1,2% przy cenie obecnej), zaś ilość akcji uprawniająca do wzięcia udziału w dywidendzie wynosi około 39 mln. Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 31 sierpnia, a jej wypłaty 13 września 2016 roku.

Wykres akcji CCC pokazuje długoterminowy trend wzrostowy. O scenariuszu dalszych wzrostów będzie świadczyć przekroczenie ważnego poziomu oporu w okolicach 191,4 zł. Linia wsparcia została zaś wyznaczona na poziomie 152,25 zł. Przekroczenie jej oraz linii trendu będzie świadczyło o pojawieniu się tendencji spadkowej. Obecnie cena akcji zbliża się do krótkoterminowej linii trendu, możliwe więc, że dojdzie do jej testowania.

 

CCC - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CCC S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

CCC chce przejąć rosyjską spółkę 3S Retail