Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CCC chce przejąć rosyjską spółkę 3S Retail

© Drobot Dean - Fotolia.com

We wczorajszym raporcie bieżącym (23.08.2016) CCC poinformowało o podjęciu decyzji o nabyciu 75% udziałów w spółce 3S Retail, będącej wyłącznym dystrybutorem towarów CCC na rynku rosyjskim.

Wartość kupionych udziałów wynosi 375 tys. rubli rosyjskich i stanowi 75% ich ogólnej liczby. O podpisaniu umowy w sprawie ich nabycia emitent poinformuje w odrębnym raporcie. 3S Ratail to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mająca siedzibę w Moskwie.

Na spotkaniu na konferencji WallStreet20 prezes CCC Dariusz Miłek stwierdził, że obecnie jest dobry moment na prowadzenie ekspansji zagranicznej w Rosji ze względu na upadłości wielu konkurentów działających na tym rynku i znaczny spadek czynszów. Całe spotkanie z prezesem można obejrzeć w tym miejscu.

19 sierpnia 2016 roku CCC poinformowało także o wysokości dywidendy w związku z zarejestrowaniem 727 900 akcji serii E. Dywidenda na jedną akcję ma wynieść 2,19 zł (1,2% przy cenie obecnej), zaś ilość akcji uprawniająca do wzięcia udziału w dywidendzie wynosi około 39 mln. Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 31 sierpnia, a jej wypłaty 13 września 2016 roku.

Wykres akcji CCC pokazuje długoterminowy trend wzrostowy. O scenariuszu dalszych wzrostów będzie świadczyć przekroczenie ważnego poziomu oporu w okolicach 191,4 zł. Linia wsparcia została zaś wyznaczona na poziomie 152,25 zł. Przekroczenie jej oraz linii trendu będzie świadczyło o pojawieniu się tendencji spadkowej. Obecnie cena akcji zbliża się do krótkoterminowej linii trendu, możliwe więc, że dojdzie do jej testowania.

 

CCC - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: CCC S.A.

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

CCC chce przejąć rosyjską spółkę 3S Retail
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie