Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII wnosi do Zarządu TelForceOne o publikację stanowiska na temat trwającego wezwania

© iana_kolesnikova - Fotolia.com

Trwa ogłoszone w połowie maja br. wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji TelForceOne. Do tej pory jednak Zarząd giełdowej spółki nie przekazał do publicznej wiadomości swojego stanowiska dotyczącego tego wezwania. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zwróciło się do kierownictwa TelForceOne z prośbą o przekazanie wyjaśnień tego stanu rzeczy i wniosło o niezwłoczną publikację stosownego dokumentu.

 

Wezwanie na akcje spółki TelForceOne ogłoszone zostało w związku z zamiarem wzywającego (Kaps Investment sp. z o.o.) dotyczącym zniesienia dematerializacji akcji i wycofania ich z obrotu giełdowego, a więc na podstawie art. 91 ust. 6 ustawy o ofercie publicznej. W takich przypadkach co do zasady zarząd spółki publicznej nie ma obowiązku publikacji stanowiska dotyczącego ogłoszonego wezwania.

 

Jednocześnie jednak, biorąc pod uwagę fakt, że obecny udział wzywającego w ogólnej liczbie głosów wynosi 51,86% (łącznie z podmiotem dominującym), a jego zamiarem jest osiągnięcie 100% ogólnej liczby głosów, należy zauważyć, że wezwanie wiąże się z zamiarem przekroczenia progu 66% ogólnej liczby głosów. Tym samym, w ocenie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zasadne jest przyjęcie założenia, że podstawą wezwania jest również art. 74 ustawy o ofercie publicznej. W takim przypadku Zarząd TelForceOne ma obowiązek opublikować stanowisko dotyczące ogłoszonego wezwania, które powinno zawierać: opinię dotyczącą wpływu wezwania na interes spółki, w tym zatrudnienie w spółce, strategicznych planów tego podmiotu wobec spółki i ich prawdopodobnego wpływu na zatrudnienie w spółce oraz na lokalizację prowadzenia jej działalności, jak również stwierdzenie, czy zdaniem zarządu cena proponowana w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki. Zgodnie z przepisami prawa rzeczone stanowisko powinno zostać podane do publicznej wiadomości nie później niż na 2 dni robocze przed dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów. W przypadku wezwania na akcje TelForceOne zapisy są przyjmowane od 9 czerwca 2016 r., a więc już od niemal miesiąca.  

 

Mając na uwadze powyższe, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w piśmie skierowanym do Zarządu spółki TelForceOne zwróciło się z prośbą o przekazanie wyjaśnień dotyczących braku publikacji wymaganego stanowiska, a także wniosło o niezwłoczne przekazanie tego dokumentu do publicznej wiadomości.

Spółka odpowiada na pismo SII

W odpowiedzi na wspomniane wyżej pismo Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Zarząd TelForceOne opublikował na swojej stronie internetowej "Opinię w sprawie nieistnienia obowiązku zajęcia stanowiska Zarządu w sprawie ogłoszonego wezwania na sprzedaż akcji TelForceOne".

 

Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami Zarządu TelForceOne Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w całości podtrzymuje wcześniejsze swoje stanowisko.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

SII wnosi do Zarządu TelForceOne o publikację stanowiska na temat trwającego wezwania
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie