Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII wnosi do Zarządu TelForceOne o publikację stanowiska na temat trwającego wezwania

© iana_kolesnikova - Fotolia.com

Trwa ogłoszone w połowie maja br. wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji TelForceOne. Do tej pory jednak Zarząd giełdowej spółki nie przekazał do publicznej wiadomości swojego stanowiska dotyczącego tego wezwania. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zwróciło się do kierownictwa TelForceOne z prośbą o przekazanie wyjaśnień tego stanu rzeczy i wniosło o niezwłoczną publikację stosownego dokumentu.

 

Wezwanie na akcje spółki TelForceOne ogłoszone zostało w związku z zamiarem wzywającego (Kaps Investment sp. z o.o.) dotyczącym zniesienia dematerializacji akcji i wycofania ich z obrotu giełdowego, a więc na podstawie art. 91 ust. 6 ustawy o ofercie publicznej. W takich przypadkach co do zasady zarząd spółki publicznej nie ma obowiązku publikacji stanowiska dotyczącego ogłoszonego wezwania.

 

Jednocześnie jednak, biorąc pod uwagę fakt, że obecny udział wzywającego w ogólnej liczbie głosów wynosi 51,86% (łącznie z podmiotem dominującym), a jego zamiarem jest osiągnięcie 100% ogólnej liczby głosów, należy zauważyć, że wezwanie wiąże się z zamiarem przekroczenia progu 66% ogólnej liczby głosów. Tym samym, w ocenie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zasadne jest przyjęcie założenia, że podstawą wezwania jest również art. 74 ustawy o ofercie publicznej. W takim przypadku Zarząd TelForceOne ma obowiązek opublikować stanowisko dotyczące ogłoszonego wezwania, które powinno zawierać: opinię dotyczącą wpływu wezwania na interes spółki, w tym zatrudnienie w spółce, strategicznych planów tego podmiotu wobec spółki i ich prawdopodobnego wpływu na zatrudnienie w spółce oraz na lokalizację prowadzenia jej działalności, jak również stwierdzenie, czy zdaniem zarządu cena proponowana w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki. Zgodnie z przepisami prawa rzeczone stanowisko powinno zostać podane do publicznej wiadomości nie później niż na 2 dni robocze przed dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów. W przypadku wezwania na akcje TelForceOne zapisy są przyjmowane od 9 czerwca 2016 r., a więc już od niemal miesiąca.  

 

Mając na uwadze powyższe, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w piśmie skierowanym do Zarządu spółki TelForceOne zwróciło się z prośbą o przekazanie wyjaśnień dotyczących braku publikacji wymaganego stanowiska, a także wniosło o niezwłoczne przekazanie tego dokumentu do publicznej wiadomości.

Spółka odpowiada na pismo SII

W odpowiedzi na wspomniane wyżej pismo Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Zarząd TelForceOne opublikował na swojej stronie internetowej "Opinię w sprawie nieistnienia obowiązku zajęcia stanowiska Zarządu w sprawie ogłoszonego wezwania na sprzedaż akcji TelForceOne".

 

Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami Zarządu TelForceOne Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w całości podtrzymuje wcześniejsze swoje stanowisko.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

SII wnosi do Zarządu TelForceOne o publikację stanowiska na temat trwającego wezwania