Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Groclin dokona akwizycji za nie mniej niż 20 mln zł

© dimarik16 - Fotolia.pl

W dniu 6 kwietnia 2016 roku Groclin poinformował o zawarciu umowy nabycia 100% udziałów w spółce CADM Automotive Sp. z o.o. Transakcja zostanie rozliczona w dwóch transzach.

 

Pierwszy etap transakcji planowany jest na dzień 1 maja 2016 roku, od którego zgodnie z planem wyniki przejmowanej spółki będą konsolidowane. W pierwszej transzy Groclin przejmie 51% udziałów w kapitale zakładowym CADM Automotive za gotówkę równą 10,2 mln zł. Drugi etap nastąpi po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego przejmowanej spółki za 2017 rok, a kwota zostanie ustalona jako siedmiokrotność wyniku EBITDA, z zastrzeżeniem, że nie będzie to mniej niż 9,8 mln zł. 50% tej kwoty będzie stanowić gotówka, a drugie 50% akcje Groclinu.

 

CADM Automotive jest inżynierskim biurem projektowym z Krakowa. Przedmiotem działalności spółki jest wykonywanie profesjonalnych usług projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia, głównie w branży automotive, kolejowej i lotniczej. Firma specjalizuje się w rozwoju zarówno pojedynczych komponentów, jak i całych modułów oraz systemów, uwzględniając ich integrację w danym otoczeniu.

 

Podczas konferencji prasowej prezes Groclinu, Andre Gerstner, powiedział, że spodziewa się dwucyfrowego wzrostu wyników w 2016 roku. Sprzyjać mają temu zamówienia pozyskane w ostatnich miesiącach. Powiedział również, że do końca 2017 roku spółka może dokończyć budowę fabryki na Ukrainie kosztem 3,5 mln zł.

 

Po informacji o zawarciu umowy przejęcia CADM Automotive kurs akcji Groclinu wzrósł o 6,6%. W szerszej perspektywie widać, że kurs ponownie wybił z szerokiego kanału bocznego 10 zł – 15 zł, w którym poruszał się od końca 2014 roku. Wcześniejsze wybicia okazywały się nieskuteczne. Potwierdzeniem siły popytu będzie przebicie poziomu 16,50 zł, czyli ostatniego szczytu po fałszywym wybiciu z kanału bocznego.

 

Groclin - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Groclin S.A.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Groclin dokona akwizycji za nie mniej niż 20 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie