Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Alior Bank wyemituje do 220 mln akcji na przejęcie Banku BPH

© tiero - Fotolia.com

Alior Bank chce podwyższyć kapitał zakładowy o kwotę do 2,2 mld zł poprzez emisję do 220 mln akcji skierowaną do obecnych akcjonariuszy. Celem emisji jest sfinansowanie transakcji przejęcia Banku BPH oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu kapitalizacji banku.

 

Alior Bank podpisał z grupą GE Capital umowę nabycia wydzielonej części Banku BPH za 1,225 mld zł. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu. Dzisiaj przed sesją, to jest 6 kwietnia 2016 roku, bank ogłosił zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy na dzień 5 maja 2016 roku wraz z proponowanymi uchwałami dotyczącymi podwyższenia kapitału zakładowego. Akcje nowej emisji zostaną zaoferowane dotychczasowym akcjonariuszom banku, którzy będą posiadać istniejące akcje banku w dniu 23 maja 2016 roku. Każdemu akcjonariuszowi będzie przysługiwało jedno jednostkowe prawo poboru za każda posiadaną akcję. Bank będzie dążyć do zakończenia oferty do końca czerwca 2016 roku.

 

Emisja akcji nowej emisji z zachowaniem prawa poboru ma na celu utrzymanie dotychczasowej struktury akcjonariatu banku oraz zapewnienie dotychczasowym akcjonariuszom możliwości co najmniej utrzymania ich dotychczasowego udziału w kapitale zakładowym. Alior poinformował odrębnym raportem o podpisaniu przedwstępnej umowy subemisyjnej z Bankiem Zachodnim WBK, Goldman Sachs International i J.P. Morgan Securities, zgodnie z którą wymienione podmioty zobowiązały się do objęcia akcji nowej emisji i podwyższenia kapitału zakładowego do kwoty około 1,645 mld zł. Również PZU zobowiązał się do objęcia akcji nowej emisji proporcjonalnie do swego udziału w Aliorze.

 

Po ogłoszeniu podpisania umowy przejęcia Banku BPH dnia 1 kwietnia bieżącego roku kurs akcji wystrzelił w górę, zatrzymując się na linii trendu spadkowego. Linia trendu zbiega się z silną strefą popytowo-podażową 70 zł – 71 zł. Kierunek wybicia z tej strefy może okazać się decydujący w krótkim terminie. Istotne wsparcie można wyznaczyć na poziomie 65 zł, a opór w okolicach 77 zł.

 

Alior Bank - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Alior Bank S.A.

 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Alior Bank wyemituje do 220 mln akcji na przejęcie Banku BPH