Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Alior Bank w trendzie wzrostowym

Skomentuj artykuł
© Longfin Media - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki notowane na GPW: Datawalk, OT Logistics, Kogeneracja, Asbis, a także Alior Bank.

Datawalk

Notowania Datawalk opisywaliśmy w ostatnim czasie dwukrotnie, jednak z uwagi na dynamiczną falę wzrostową warto przypomnieć aktualną sytuację techniczną. Kurs Datawalk poruszał się w długoterminowym, dwuletnim trendzie spadkowym. Byki próbowały odbicia już w okolicach połowy poprzedniego roku, gdy kurs odbił od okolic 54,90 zł. Niestety zaporą dla wzrostów okazał się poziom 94,80 zł i średnia MA200. Co ciekawe podczas ostatnich sesji doszło do potwierdzonego przebicia średniej MA200 górą. Obecnie oporem dla wzrostów jest poziom 64,70 zł. Oscylator RSI wszedł w strefę wykupienia, co może sygnalizować niebawem przejście do konsolidacji lub korekty ostatniej fali wzrostowej. Nie zmienia to jednak faktu, że na notowaniach utworzył się układ podwójnego dna, z mocnym wolumenem w okolicach wsparcia 30,50 zł. To w tych okolicach nastąpiła akumulacja, a obecnie inwestorzy dokupują akcje wraz z trwającym trendem. Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z odwróceniem trendu spadkowego. Jeśli taki scenariusz by się potwierdził kolejnym oporem jest 64,70 zł, zaś wyżej 94,80 zł.

 

Datawalk – analiza wykresu, interwał dzienny

Datawalk – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie