Bieżące wiadomości na temat: xtb - strona 3
Echa Rynku #331 – OKI – Kolejna możliwość inwestowania bez podatku. Czy jest OK?
Echa Rynku #331 – OKI – Kolejna możliwość inwestowania bez podatku. Czy jest OK?
W tym tygodniu Minister Finansów zapowiedział nowy produkt, nowy rodzaj rachunku Osobiste Konto Inwestycyjne. To kolejna po IKE, IKZE, OIPE, PPE, PPK możliwość inwestowania bez podatku. Do kwoty 100 tys. zł zainwestowanych środków, ewentualne zyski będą zwolnione z podatku Belki. Czy OKI się przyjmie? Czy założenia Ministra Domańskiego, zakładające zgromadzenie w OKI 100 mld zł w trzy lata są realne?Zobacz więcej
XTB: rekompensaty dla klientów po atakach cyberprzestępców. „Zaufanie jest dla nas najważniejsze”
XTB: rekompensaty dla klientów po atakach cyberprzestępców. „Zaufanie jest dla nas najważniejsze”
XTB zamierza zrekompensować swoim klientom straty, które ponieśli w wyniku ataków cyberprzestępców. Broker zapowiada też dodatkowe działania wzmacniające bezpieczeństwo inwestorów.Zobacz więcej
XTB i split akcji Dino. Broker dostrzega problem z ułamkami i złoży ofertę inwestorom
XTB i split akcji Dino. Broker dostrzega problem z ułamkami i złoży ofertę inwestorom
Split akcji Dino Polska okazał się istotnym problemem dla klientów XTB, którzy w polską sieć sklepów inwestowali poprzez kupowanie akcji ułamkowych. Dla brokera to kolejny pożar wizerunkowy, który musi pilnie ugasić. Sprawa nie została definitywnie zakończona, ale komunikat XTB jest jej istotnym etapem.Zobacz więcej
XTB przywraca prowizję za przewalutowanie na karcie wielowalutowej
XTB przywraca prowizję za przewalutowanie na karcie wielowalutowej
XTB wraca do pobierania prowizji za przewalutowanie dokonane za pomocą eWallet. Stawka będzie wynosić 0,5% - tyle samo co na rachunkach inwestycyjnych.Zobacz więcej
Echa Rynku #329 – Sprawdź czy Twoje pieniądze są bezpieczne!
Echa Rynku #329 – Sprawdź czy Twoje pieniądze są bezpieczne!
W ostatnich dniach stała się głośna sprawa wycieku hasła do konta jednego z inwestorów w XTB. Spowodowało to straty u tego inwestora rzędu -75%. Jak się bliżej przyjrzeć sprawie, to okazuje się, że sporo winy za tę sytuację ponosi sam zainteresowany, gdyż nie miał ustawionego dodatkowego zabezpieczenia przy logowaniu się do konta (brak 2FA). Pytanie, czy z kolei XTB nie mogło w tej sytuacji zachować się inaczej?Zobacz więcej
XTB w centrum uwagi po wpisie klienta o ataku hakerskim. Broker wprowadzi nowe zabezpieczenia
XTB w centrum uwagi po wpisie klienta o ataku hakerskim. Broker wprowadzi nowe zabezpieczenia
Jeden z klientów XTB opisał w mediach społecznościowych atak hakerski, w wyniku którego stracił spore pieniądze. Tego samego dnia broker poinformował o wprowadzeniu nowych funkcji mających zwiększać bezpieczeństwo użytkowników platformy inwestycyjnej.Zobacz więcej
XTB otwiera IKZE. Najpierw mobilnie i nowe rachunki, przenieść będzie można się później
XTB otwiera IKZE. Najpierw mobilnie i nowe rachunki, przenieść będzie można się później
XTB spełnia kolejną zapowiedź produktową i uruchamia rachunki IKZE. Z nowości najpierw skorzystać będą mogli klienci, którzy takiego rachunku jeszcze nie mają. Opcja przenosin z innych instytucji finansowych dopiero się pojawi.Zobacz więcej
IKZE w XTB na ostatniej prostej. Na kryptowaluty i opcje poczekamy
IKZE w XTB na ostatniej prostej. Na kryptowaluty i opcje poczekamy
XTB bliżej uruchomienia rachunków IKZE. Na kolejne nowości w ofercie brokera notowanego na GPW trzeba będzie jeszcze poczekać.Zobacz więcej
XTB wprowadza bezprowizyjne przewalutowanie na karcie wielowalutowej
XTB wprowadza bezprowizyjne przewalutowanie na karcie wielowalutowej
XTB nie będzie pobierać prowizji za przewalutowanie dokonane za pomocą usługi eWallet. Przewalutowanie na samych rachunkach inwestycyjnych wciąż objęte będzie prowizją 0,5%.Zobacz więcej
Echa Rynku #321 – Polska giełda najsilniejszą giełdą na świecie
Echa Rynku #321 – Polska giełda najsilniejszą giełdą na świecie
Jakich to czasów dożyliśmy! Od początku roku polska giełda rośnie ponad 10% i jest najsilniejszą giełdą na świecie! Szukamy także przyczyn słabości giełd amerykańskich i jak nic przyczyną jest zbyt duża ilość spółek z ekspozycją na AI. Paradoksalnie brak takich spółek na GPW dał siłę naszemu parkietowi 🤣 Oprócz tego podsumowaliśmy zapisy na Diagnostykę oraz wczorajsze wyniki XTB 😱Zobacz więcej