W ostatnich dniach stała się głośna sprawa wycieku hasła do konta jednego z inwestorów w XTB. Spowodowało to straty u tego inwestora rzędu -75%. Jak się bliżej przyjrzeć sprawie, to okazuje się, że sporo winy za tę sytuację ponosi sam zainteresowany, gdyż nie miał ustawionego dodatkowego zabezpieczenia przy logowaniu się do konta (brak 2FA). Pytanie, czy z kolei XTB nie mogło w tej sytuacji zachować się inaczej?
00:00 Kolejny rekord na WIG-u!
06:53 Ruszyła Letnia Szkoła Giełdowa ☀️🏖️
09:35 Czy Wasze pieniądze są bezpieczne?
29:33 Program Wsparcia Pokrycia Analitycznego 5.0
36:59 Czego brakuje w aplikacji GPW?
39:30 CD Projekt bije głową w 300 zł
44:55 Wszyscy chcemy super hossy! Kiedy jak nie teraz?
🔴 UWAGA! Nie widzieliśmy o tym w trakcie nagrywania, więc uzupełniamy: Znamy mechanizm wyprowadzenia pieniędzy z rachunku „pechowego” klienta. Otóż ci włamywacze handlowali na niepłynnych akcjach (a nie na CFD). Wystawiali zlecenia kupna po zawyżonych cenach, a na innych rachunkach sprzedawali.
Udział wzięli:
![]() |
![]() |
|
Michał Masłowski |
Radosław Chodkowski |
Nagranie zostało wykonane 9 lipca 2025 r.
Jak słuchać podcastu Echa Rynku?
![]() |
![]() |
![]() |
lub kliknij playerek SoundClouda
lub pobierz podcast w pliku mp3
Napisz do nas maila: [email protected]





