Chat with us, powered by LiveChat

Seco/Warwick przejmuje Retech Systems LLC

 

 


Czat Inwestorski z Andrzejem Zawistowskim - Wiceprezesem Zarządu SECO/WARWICK S.A.  odbędzie się

27 września 2010 roku o godzinie 11:00.

Czat Inwestorski

 


 

Spółka SECO/WARWICK, światowy lider w produkcji urządzeń do obróbki cieplnej metali, notowana na GPW, zawarła porozumienie określające kluczowe warunki transakcji nabycia przez Seco/Warwick SA 50% udziałów w Retech Systems LLC. W wyniku planowanej transakcji Seco/Warwick SA stanie się 100% właścicielem Retech Systems LLC.

Wartość transakcji to 12,5 mln USD (38,43 mln PLN). Zamknięcie transakcji planowane jest na grudzień tego roku.


Seco/Warwick SA jest właścicielem 50% akcji Retech od lipca 2007 roku. Przejęcie 100% kontroli nad spółką pozwoli na pełne wykorzystanie doświadczenia i technologii Retech w celu rozwoju zaawansowanych technologicznie produktów wykorzystujących grzanie plazmowe w Grupie Seco/Warwick. Przejęcie oznacza także możliwość lepszego wykorzystania potencjału produkcyjnego Seco/Warwick Corporation, spółki zależnej Seco/ Warwick SA w Stanach Zjednoczonych.

Retech Systems LLC to jeden z trzech największych na świecie producentów sprzętu do próżniowej metalurgii tytanu oraz metali wysokogatunkowych (m.in. cyrkonu, niobu, tantalu, niklu i kobaltu), o rozpoznawalnej na całym świecie marce. Firma powstała w 1963 roku w Kalifornii w USA. Obecnie firma działa na terenie Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Japonii i zatrudnia 102 pracowników, w tym 36 wysokiej klasy inżynierów.

Piec próżniowy, będący głównym produktem Retech wykorzystuje różne metody grzania, w tym działa elektronowe lub plazmę do topienia tytanu, stopów niklu oraz innych metali wysokogatunkowych (kobalt, cyrkon, platyna, etc.). Urządzenia Retech stosowane są także do odlewania łopatek do turbin silników samolotowych i turbin gazowych. Inne z nich wykorzystują spalanie w plazmie do  utylizacji odpadów trudnych, takich jak np. elektrownie atomowe czy okręty atomowe.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie