Chat with us, powered by LiveChat

XTB Konferencja WallStreet 28 za nami. Rekordowe święto inwestowania pełne atrakcji

Skomentuj artykuł

Miało być rekordowo, a było jeszcze lepiej. 28 edycja konferencji WallStreet przeszła do historii, ale jej efekty będą oddziaływać na portfele inwestorów i polski rynek kapitałowy jeszcze bardzo długo. Oto skrót tego, co w tym roku działo się Karpaczu.

 

XTB Konferencja WallStreet 28 rozpoczęła się w piątek 7 czerwca o 09:00, zakończyła w niedzielę 9 czerwca o 12:00. Miejscem akcji ponownie był Hotel Gołębiewski w Karpaczu, który wielokrotnie gościł już największe święto inwestorów indywidualnych. Oczekiwania były ogromne – konferencja miała być rekordowa pod wieloma względami (więcej w artykule zapowiadającym wydarzenie) – ale udało się je zrealizować z nawiązką.

 

– To były intensywne trzy dni, które zdecydowanie warte były miesięcy przygotowań. Konferencje WallStreet z roku na rok rosną i przyciągają zarówno stałych bywalców, jak i nowe osoby zainteresowane inwestowaniem. To wspaniale, że polskie środowisko inwestorskie raz do roku spotyka się, żeby wzajemnie się inspirować, wymieniać wiedzą i doświadczeniami oraz przede wszystkim osobiście poznawać. Największe święto inwestowania w Polsce ma się dobrze i mam nadzieję, że za rok będzie nas na WallStreet jeszcze więcej – mówi Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

Na XTB Konferencji WallStreet 28 zainaugurowane zostały obchody 25. rocznicy istnienia Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Dokładna data przypada w grudniu tego roku, wobec czego świętowanie rozciągnięte jest na najbliższych 12 miesięcy, aż do kolejnej konferencji WallStreet.

 

– Tegoroczna konferencja była wyjątkowa ze względu na inaugurację obchodów naszych 25. urodzin. Cieszę się, że mogliśmy świętować w tak licznym i doborowym towarzystwie. Dziękujemy wszystkim członkom stowarzyszenia i partnerom, z którymi współpracujemy na co dzień. 25 lat brzmi dumnie, ale wciąż wierzę, że najlepsze przed nami. Zwłaszcza, że po każdej WallStreet mamy mnóstwo pomysłów i sił do działania – dodaje Masłowski.

 

W związku z urodzinami, SII przez najbliższy rok będzie posługiwać się także specjalną wersją logo.

 

Szymon Marciniak na start

W tym roku Hotel Gołębiewski w Karpaczu przyjął ponad 1700 uczestników, którzy rozmaite obszary inwestowania poznawali i zgłębiali w aż pięciu salach wykładowych. Największa z nich szczelnie wypełniła się już w trakcie pierwszego punktu programu, jakim było wystąpienie Szymona Marciniaka. Najlepszy na świecie sędzia piłkarski opowiadał m.in. o swoich początkach („Wcale nie chciałem być sędzią”) i przytoczył szereg inspirujących anegdot ze świata piłki nożnej. Po wykładzie była okazja do zrobienia selfie i zdobycia autografu.

Szymon Marciniak nie był jedynym debiutantem na XTB Konferencji WallStreet 28. Po raz pierwszy z inwestorami indywidualnymi spotkał się Tomasz Bardziłowski, nowy prezes GPW. Relację z tego spotkania zamieściliśmy w artykule: Prezes GPW: będę miał czas dla inwestorów indywidualnych. „Wizerunek giełdy do poprawy”.

 

Do Karpacza nie mógł w tym roku przyjechać minister aktywów państwowych, jednak w trakcie jednego z paneli dyrektor generalna MAP Ewa Weber odczytała specjalny list od ministra Jakuba Jaworowskiego.

 

Większość programu XTB Konferencji WallStreet 28 wypełniły wykłady i panele dyskusyjne. Wśród prelegentów znaleźli się czołowi eksperci polskiego rynku kapitałowego.

Program XTB Konferencji WallStreet 28 obejmował zagadnienia takie jak m.in.: 

 

 • Analiza fundamentalna
 • Analiza techniczna
 • Inwestowanie pasywne
 • Inwestowanie zagraniczne
 • Nieruchomości
 • Gospodarka polska i światowa
 • Metale szlachetne
 • Inwestycje alternatywne, w tym inwestowanie w sztukę
 • Transformacja energetyczna
 • Nowe technologie, w tym AI
 • ESG
 • ASI
 • Prowadzenie własnego biznesu
 • Psychologia inwestowania
 • Corporate Governance
 • Prawo rynku kapitałowego
 • Przestępstwa na rynku
 • Podatki dla inwestorów
 • Prognozy rynkowe i ekonomiczne
 • Nowe produkty inwestycyjne
 • Praktyczne porady dotyczące inwestowania

 

🟢Szczegółowy program znajdziesz na: www.wallstreet.org.pl/program

 

Obszerna relacja z #WallStreet28

 

Wiele informacji na temat tego, o czym mówiono na tegorocznej WallStreet znaleźć można na platformie X (dawniej Twitter) pod oficjalnym hasztagiem #WallStreet28 oraz w relacji na żywo, którą w piątek i sobotę prowadził Bankier.pl.

 

 

W najbliższym czasie publikować będziemy kolejne materiały z XTB Konferencji WallStreet 28. W internecie pojawią się także publikacje przedstawicieli innych mediów, którzy tłumnie pojawili się na tegorocznej konferencji.

Diamenty 25-lecia SII i Herosi Rynku Kapitałowego

W trakcie uroczystej piątkowej gali uhonorowane zostały osoby, które miały szczególne zasługi dla powstania Stowarzyszenia i jego funkcjonowania w ostatnim ćwierćwieczu. Pamiątkowe diamenty odebrali prof. Krzysztof Jajuga, Jacek Socha, Wiesław Rozłucki, Raimodno Eggink, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Symbolicznie uhonorowani zostali także wszyscy członkowie oraz byli i obecni pracownicy SII. Kolejnych wyróżnionych poznamy w trakcie roku.

 

 

Na tej samej gali ogłoszono także laureatów plebiscytu Herosi Rynku Kapitałowego 2024. Oto lista triumfatorów w internetowym głosowaniu:

 

 • Dziennikarz ekonomiczny: Krzysztof Kolany, Bankier.pl
 • Twórca giełdowy: Mateusz Samołyk, Inwestomat.eu
 • Edukator giełdowy: Jacek Lempart, Artur Wiśniewski, AtlasETF.pl
 • Analityk giełdowy: dr Przemysław Kwiecień, XTB
 • Dom maklerski: BM PKO BP, DM BOŚ, XTB (ex aequo, na podstawie OBI 2023)
 • Spółka giełdowa za najlepsze relacje inwestorskie (WIG20 i mWIG40): Kruk S.A.
 • Spółka giełdowa za najlepsze relacje inwestorskie (spoza WIG20 i mWIG40): Votum S.A.
 • Spółka giełdowa dywidendowa (WIG20 i mWIG40): XTB S.A.
 • Spółka giełdowa dywidendowa (spoza WIG20 i mWIG40): Asseco Business Solutions S.A.
 • Spółka giełdowa ESG (WIG20 i mWIG40): PKO Bank Polski S.A.
 • Spółki giełdowa ESG (spoza WIG20 i mWIG40): Amica S.A.

 

🟢Więcej informacji na ten temat w artykule Herosi Rynku Kapitałowego 2024. Lista laureatów

 

Z kolei Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych otrzymało wyróżnienie od Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rozmowy, spotkania, targi, kuluary

W tym roku w Karpaczu stawiła się także silna reprezentacja spółek giełdowych, domów maklerskich, instytucji, firm inwestycyjnych i innych podmiotów związanych z szeroko pojętym inwestowaniem, których stoiska inwestorzy odwiedzali przez cały czas trwania konferencji.

 

Dodatkowo, w piątek odbyły się Targi Twoje Inwestycje, które przyciągnęły ponad 60 wystawców.

 

Pełną listę wszystkich partnerów XTB Konferencji WallStreet28 znajdziesz na www.wallstreet.org.pl/#partnerzy

 

Tradycyjnie, konferencja była także – a może przede wszystkim – okazją do nawiązywania nowych znajomości oraz wymiany doświadczeń i poglądów, nie tylko związanych z inwestowaniem. Wielokrotnie zdarzało się, że po zakończonym wykładzie lub panelu dyskusyjnym w kuluarach trwała „dogrywka”. W Karpaczu po raz pierwszy osobiście poznawały się osoby znające się do tej pory z internetu (w tym silna reprezentacja inwestorów aktywnych na Twitterze).

Podobnie jak rok temu, do Karpacza przyjechało także sporo przedsiębiorców. Współorganizatorem XTB Konferencji WallStreet 28 był bowiem Klub Przedsiębiorczości.

Sport, kultura i sztuka pod Śnieżką

Nie samym inwestowaniem człowiek żyje, nawet na konferencjach spod znaku WallStreet. W tym roku program był wyjątkowo bogaty.

 

Zacznijmy od wydarzeń sportowych. W piątek po południu Szymon Marciniak poprowadził charytatywny mecz o Puchar Prezesa SII i Mennicy Skarbowej, w którym udział wzięło kilkudziesięciu inwestorów indywidualnych. W nocy z piątku na sobotę rozegrany został charytatywny mecz koszykówki, z udziałem wielokrotnego mistrza Polski Andrzeja Adamka. W sobotę odbył się tradycyjny charytatywny bieg, który poprowadziła Aleksandra Guzik. W niedzielę ruszył natomiast coffe ride, na czele z wicemistrzem olimpijskim Andrzejem Sypytkowskim i Maciejem Bodnarem, wielokrotnym Mistrzem Polski w jeździe na czas i zwycięzcą etapu Tour de France.

 

 

Bogata była także oferta artystyczna. Piątkową galę uświetnił koncert Margaret. W sobotę natomiast uczestników rozśmieszał Teatr Improwizacji Improkracja. Wcześniej odbyła się aukcja charytatywna, w trakcie której zebrano blisko pół miliona złotych.

 

Również w sobotni wieczór odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Ile za sztukę?” opowiadającemu o inwestowaniu w sztukę. Dyskusja z udziałem reżysera Andrzeja Miękusa i producentki Małgorzaty Kozioł trwała do północy!

Do zobaczenia za rok (a wcześniej w Warszawie!)

Konferencja WallStreet wraca wiosną przyszłego roku (maj/czerwiec 2025 r.). Dokładna data oraz inne szczegóły związane z WallStreet 29 zostaną podane na sii.org.pl oraz wallstreet.pl.

 

Już teraz wszystkich entuzjastów inwestowania zapraszamy do Warszawy, gdzie 29-30 listopada 2024 r. odbędzie się ForFin 2024. Będzie to trzecia edycja wydarzenia dla każdego, kto myśli o swojej finansowej przyszłości. Podobnie jak w latach poprzednich, wydarzenie będzie kierowane głównie do osób stawiających pierwsze kroki w świecie finansów osobistych, oszczędzania i inwestowania. Nie zabraknie jednak także czegoś dla bardziej zaawansowanych. Relację z poprzedniej edycji znajdziesz w artykule: ForFin 2023 za nami. Tak wyglądało dwudniowe święto finansów.

 

O szczegółach ForFin 2024 sukcesywnie informować będziemy w najbliższych miesiącach. Darmowe zapisy już trwają!

 

Zapisz się za darmo na ForFin 2024

 

Planujemy kontynuację tematu

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie