Chat with us, powered by LiveChat

Herosi Rynku Kapitałowego 2024. Lista laureatów

Skomentuj artykuł

Znamy wyniki plebiscytu Herosi Rynku Kapitałowego 2024. Oto osoby, spółki i instytucje docenione przez inwestorów indywidualnych w internetowym głosowaniu. Statuetki zostały przyznane podczas gali na XTB Konferencji WallStreet 28.

 

Pierwszy dzień XTB Konferencji WallStreet 28 zwieńczony został uroczystą galą, w trakcie której uhonorowano laureatów plebiscytu Herosi Rynku Kapitałowego. Głosowanie inwestorów nad poszczególnymi kandydaturami trwało miesiąc i zakończyło się 31 maja.

 

W tym roku Herosów Rynku Kapitałowego przyznano w 11 kategoriach:

 

  • Dziennikarz ekonomiczny, który swoją działalnością i zaangażowaniem wpływa na edukację ekonomiczną inwestorów indywidualnych oraz ma bezpośredni wpływ na rynek kapitałowy.

  • Twórca giełdowy, który swoją działalnością w rozmaitych kanałach promuje inwestowanie na giełdzie jako miejsce świadomego i odpowiedzialnego pomnażania kapitału.

  • Edukator giełdowy, który poprzez swoją działalność w sposób szczególny przyczynia się do edukacji giełdowych inwestorów indywidualnych.

  • Analityk giełdowy, który swoją działalnością wpływa na poziom edukacji inwestorów indywidualnych.

  • Dom maklerski – zwycięzców w tej kategorii wyłoniono na podstawie głosów inwestorów oddanych w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów.

  • Spółka giełdowa, która prowadzi relacje inwestorskie skierowane są do inwestorów indywidualnych na najwyższym poziomie (dwie podkategorie: spółka z WIG20 i mWIG40 / spółka spoza WIG20 imWIG40).

  • Spółka giełdowa, która wypłaca dywidendę i prowadzi stabilną politykę dywidendową w długim terminie (dwie podkategorie: spółka z WIG20 i mWIG40 / spółka spoza WIG20 imWIG40).

  • Spółka giełdowa, która prowadzi działania związane z ESG na najwyższym poziomie (dwie podkategorie: spółka z WIG20 i mWIG40 / spółka spoza WIG20 imWIG40).

Herosi Rynku Kapitałowego 2024

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy zwycięzców plebiscytu Heros Rynku Kapitałowego 2024. W internetowym głosowaniu wygrali oni z innymi kandydatami, których również wskazali internauci w turze zgłaszania propozycji.

Dziennikarz ekonomiczny

 

Krzysztof Kolany, Bankier.pl

Twórca giełdowy

 

Mateusz Samołyk, Inwestomat.eu

Edukator giełdowy

Atlas ETF

 

Atlas ETF

Analityk giełdowy 

 

dr Przemysław Kwiecień, XTB

Dom maklerski: BM PKO BP, DM BOŚ, XTB

(Ex aequo, na podstawie wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów)

 

 

BM PKO BP

DM BOŚ

 

Spółka giełdowa za najlepsze relacje inwestorskie

Spółki z WIG20 i mWIG40

Kruk S.A.

 

Kruk S.A.

 

Spółki spoza WIG20 i mWIG40

 

Votum S.A.

 

Votum S.A.
 

Spółka giełdowa dywidendowa

Spółki z WIG20 i mWIG40

 

XTB

 

XTB S.A.

 

Spółki spoza WIG20 i mWIG40

 

Asseco Business Solutions S.A.

 

Asseco Business Solutions S.A.

 

Spółka giełdowa ESG

Spółki z WIG20 i mWIG40

 

PKO Bank Polski S.A. 

 

PKO Bank Polski S.A.

 

Spółki spoza WIG20 i mWIG40

 

 

 Amica S.A.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie