Chat with us, powered by LiveChat

AT na życzenie: Kurs Elektrotimu nadal ponad linią trendu wzrostowego

© Ff25 - stock.adobe.com

Tomasz Skolimowski, w ramach analiz przygotowanych na życzenie Członków SII, wziął tym razem pod lupę wykres akcji spółki Elektrotim.

 

Elektrotim - obraz pozytywny


Od dołka z września 2022 r. spółka jest w trendzie wzrostowym. Tendencja ta doprowadziła do wybicia z 2,5-rocznej konsolidacji po wyjściu nad 9 zł. Na ostatnich sesjach notowania dotarły do istotnej długoterminowej strefy podażowej przy 19.5 zł, której nie udało się pokonać z marszu. Dopóki zielona linia trendu jest respektowana przez kurs, to wszystkie przeceny można traktować jak naturalne korekty.  Sytuacja pogorszy się dopiero po przełamaniu wspomnianej linii oraz zejściu pod najbliższą strefę obronną na 17 zł. Wariant ten sugeruje także klin zwyżkujący, jaki uformował się na wykresie od listopada. W przypadku spadków kolejne wsparcia są na 16 zł, 14 zł i 11.3 zł.

 

źródło: tradingview.com 

 

Jeśli jesteś członkiem SII i masz rozszerzoną składkę to możesz zapoznać się z pozostałymi analizami przygotowanymi na życzenie Członków SII, jak również zgłosić swoją spółkę do analizy!

 

Dowiedz się jak zgłosić spółkę i zapoznaj się z pozostałymi analizami!

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie