Chat with us, powered by LiveChat

Herosi Rynku Kapitałowego 2023. Lista laureatów

Skomentuj artykuł

W trakcie konferencji WallStreet 27 ogłoszono laureatów plebiscytu Herosi Rynku Kapitałowego. Oto osoby, spółki i instytucje docenione przez inwestorów indywidualnych w internetowym głosowaniu.

 

Pierwszy dzień konferencji WallStreet27 zwieńczony został uroczystą galą, w trakcie której uhonorowano laureatów plebiscytu Herosi Rynku Kapitałowego.

 

Głosowanie inwestorów nad poszczególnymi kandydaturami trwało miesiąc i zakończyło się 18 maja. W plebiscycie oddano ponad 100 tysięcy głosów!

 

W tym roku Herosów Rynku Kapitałowego przyznano w 12 kategoriach:

 

  • Dziennikarz ekonomiczny, który swoją działalnością i zaangażowaniem wpływa na edukację ekonomiczną inwestorów indywidualnych oraz ma bezpośredni wpływ na rynek kapitałowy.
  • Bloger giełdowy, który swoją działalnością promuje inwestowanie na giełdzie jako miejsce świadomego i odpowiedzialnego pomnażania kapitału.
  • Edukator giełdowy, który poprzez swoją działalność w sposób szczególny przyczynia się do edukacji giełdowych inwestorów indywidualnych.
  • Popularyzator idei oszczędzania długoterminowego, który poprzez swoją działalność w sposób szczególny przyczynia się do podnoszenia świadomości w zakresie konieczności samodzielnego oszczędzania na emeryturę, inwestowania dywidendowego, budowania długoterminowych oszczędności.
  • Analityk giełdowy, który swoją działalnością wpływa na poziom edukacji inwestorów indywidualnych.
  • Dom maklerski – zwycięzców w tej kategorii wyłoniono na podstawie głosów inwestorów oddanych w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów.
  • Spółka giełdowa, która prowadzi relacje inwestorskie, które skierowane są do inwestorów indywidualnych, na najwyższym poziomie (dwie podkategorie: spółka z WIG20 i mWIG40 / spółka spoza WIG20 imWIG40).
  • Spółka giełdowa, która wypłaca dywidendę i prowadzi stabilną politykę dywidendową w długim terminie (dwie podkategorie: spółka z WIG20 i mWIG40 / spółka spoza WIG20 imWIG40).
  • Spółka giełdowa, która prowadzi działania związane z ESG na najwyższym poziomie (dwie podkategorie: spółka z WIG20 i mWIG40 / spółka spoza WIG20 imWIG40).

Herosi Rynku Kapitałowego 2023

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy zwycięzców konkursu Heros Rynku Kapitałowego 2023. W tym roku grono nominowanych, których również wskazali internauci w turze zgłaszania propozycji trwającej od kwietnia, było bardzo silne, a walka o zwycięski laur zacięta.

Dziennikarz ekonomiczny

 

Krzysztof Kolany, Bankier.pl

Bloger giełdowy

 

Mateusz Samołyk, Inwestomat.eu

Edukator giełdowy

 

Michał Szafrański, JakOszczedzacPieniadze.pl

Popularyzator idei oszczędzania długoterminowego

 

Finax

Analityk giełdowy 

 

dr Przemysław Kwiecień, XTB

Dom maklerski: BM PKO BP, DM BOŚ, XTB

(Ex aequo, na podstawie wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów)

 

 

BM PKO BP

DM BOŚ

 

Spółka giełdowa za najlepsze relacje inwestorskie

Spółki z WIG20 i mWIG40

 

KGHM Polska Miedź S.A.

 

Spółki spoza WIG20 i mWIG40

 

UNIMOT 

Spółka giełdowa dywidendowa

Spółki z WIG20 i mWIG40


 

Spółki spoza WIG20 i mWIG40

 

 

Spółka giełdowa ESG

Spółki z WIG20 i mWIG40

 

 

Spółki spoza WIG20 i mWIG40

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie