Chat with us, powered by LiveChat

Nowa strategia GPW 25 maja. Potem WallStreet 27 i spotkanie zarządu giełdy z inwestorami

Skomentuj artykuł

25 maja Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie przedstawi strategię na kolejne 4 lata. Dzień później na konferencji WallStreet 27 odbędzie się spotkanie zarządu GPW z inwestorami indywidualnymi.

 

Prezentacja Strategii Grupy Kapitałowej GPW na lata 2023-2027 odbędzie się w czwartek 25 maja o 13:00 w holu głównym Centrum Giełdowego przy ul. Książęcej 4 w Warszawie. Nową strategię polskiej giełdy zaprezentują prezes dr Marek Dietl oraz członkowie zarządu: Izabela Olszewska, dr Monika Gorgoń oraz Adam Młodkowski. Wydarzenie będzie transmitowane na YouTube.

 

Z kolei dzień później, w piątek 26 maja o 10:00 na konferencji WallStreet 27 w Karpaczu odbędzie się spotkanie przedstawicieli zarządu GPW z inwestorami indywidualnymi, w którym udział wezmą dr Marek Dietl oraz Izabela Olszewska. Spotkanie poprowadzi Piotr Cieślak ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Wydarzenie również będzie transmitowane.

 

Prezes GPW dr Marek Dietl kieruje polską giełdą od 2017 r. W ubiegłym roku został powołany na kolejną czteroletnią kadencję. Jako prezes GPW, dr Marek Dietl brał udział w konferencjach WallStreet 22, WallStreet 23 i WallStreet 24.

 

Spotkanie zarządu giełdy z inwestorami indywidualnymi to tylko jeden z punktów bogatego programu konferencji WallStreet 27. Wszelkie informacje na temat największego spotkania inwestorów indywidualnych oraz tego jak wziąć w nim udział znajdziesz na stronie www.wallstreet.org.pl.

 

Stara i nowa strategia GPW

Przygotowując nową strategię, GPW współpracowała z firmą Boston Consulting Group. Z dotychczasowych wypowiedzi przedstawicieli giełdy wynika, że w nowej strategii mają znaleźć się m.in. kwestie związane z danymi giełdowymi, usługami dla emitentów, cyfryzacji aktywów w oparciu o rozproszony rejestr oraz rozwój w dziedzinie aktywów niefinansowych.

 

– W nowej strategii skupimy się na dywersyfikacji przychodowej poprzez rozwój i komercjalizację produktów oraz usług technologicznych i związanych z danymi. Planujemy również mocniej zaakcentować kwestie emitenckie - uważamy, że możemy świadczyć więcej usług naszym emitentom. W horyzoncie nowej strategii podtrzymamy dotychczasowe oportunistyczne podejście do potencjalnych przejęć M&A. W nowej strategii będziemy monetyzować nasze doświadczenie związane z prowadzeniem platform transakcyjnych na różnych rynkach np. GPW Logistics, GPW Dai, Private Market – powiedziała Izabela Olszewska podczas niedawnego czatu inwestorskiego GPW przeprowadzonego na stronie SII.org.pl.

 

Poprzednia strategia GPW ogłoszona została w czerwcu 2018 r. i obowiązywała do 2022 r. Wśród wymienionych priorytetów widniał m.in. rozwój rozmaitych rynków GPW, uruchomienie agencji ratingowej i GPW Private Market czy wdrażanie produktów informacyjnych oraz wchodzenie w nowe obszary biznesowe.

 

 

Prezentację dotyczącą poprzedniej strategii znaleźć można na stronach giełdy, zaś jej omówienie zamieściliśmy w artykule Jest nowa strategia GPW! Bez inwestorów indywidualnych. O rynku akcji też nie ma za wiele.

 

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie