Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Action po pokonaniu ważnego oporu

Skomentuj artykuł
© Gorodenkoff - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Synektik, Sanok, Action, Enter Air oraz Boryszew.

Sanok

W trend wzrostowy o niewielkim kącie nachylenia trendu weszły notowania spółki Sanok. Wcześniej kurs spółki poruszał się w trendzie spadkowym, od okolic września 2021 roku. Następnie rozpoczęła się sekwencja wzrostowa. Kurs znajduje się obecnie ponad średnią MA200. Doszło do przebicia górą oporów na poziomach 14,40 zł, a wyżej 15,50 zł. Układ techniczny, w tym wczorajsza świeca pokazują, że byki mogą mieć ochotę do dalszego poruszania się w trendzie. Wówczas oporem dla wzrostów może okazać się poziom 18,80 zł, a w przypadku przebicia go górą moglibyśmy mówić o zmierzaniu w kierunku 21,50 zł. Na tą chwilę scenariusz wygląda optymistycznie, co może potwierdzać nieco zwiększony wolumen w ostatnim czasie, niemniej należy brać pod uwagę ewentualne wsparcia na poziomach wymienionych powyżej, czyli 15,50 zł oraz niżej 14,40 zł.

 

Sanok – analiza wykresu, interwał dzienny

Sanok – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie