Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – Czy możliwa jest zmiana sentymentu na spółkach chemicznych?

Skomentuj artykuł
Źródło: grupaazoty.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży chemicznej, w tym PCC Rokita, Grupa Azoty SA, Ciech SA oraz Zakłady Azotowe Puławy.

PCC Rokita

Na wykresie tygodniowym widać, że na początku br. doszło do przełamania linii trendu wzrostowego, który trwał od marca 2020 r. Początkowo popyt próbował jeszcze wznieść notowania powyżej przebitego trendu, jednak zakończyło się to tylko retestem zielonej linii i mocnym odbiciem w dół. Przecena wyhamowała na wsparciu przy 72 zł i byki próbują teraz utworzyć falę, która może doprowadzić do opuszczenia kanału spadkowego w jakim przemieszcza się kurs spółki. Zadanie to nie będzie z pewnością łatwe, gdyż górna krawędź kanału krzyżuje się teraz z pierwszym oporem przy 80 zł, wzmacniając tym samym znaczenie tego poziomu. Na interwale dziennym doszło już nawet do wybicia z kanału, jednak opór na 80 zł nie był jeszcze testowany. Jeśli uda się wyjść nad 80 zł to kolejne trudności mogą pojawić się na oporze lokalnym przy 87 zł. Dodatkowo następna strefa podażowa przebiega w okolicach 97.5 zł. Natomiast w przypadku odbicia i powrotu do spadków, wsparcia umiejscowione są na 72 zł, 65 zł i 52 zł.

 

PCC Rokita – analiza wykresu, interwał dzienny

PCC Rokita – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PCC Rokita – analiza wykresu, interwał tygodniowy

PCC Rokita – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie