Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki chemiczne pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
Źródło: ciechgroup.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży chemicznej, w tym Ciech SA, Zakłady Azotowe Puławy, Grupa Azoty SA oraz PCC Rokita.

Ciech SA

Na wykresie tygodniowym można zaobserwować zawężanie zmian kursu w ramach formacji przypominającej trójkąt symetryczny. Przełamanie oporu na 50 zł z marca br. pokazało, że powoli stroną dominującą zaczynają być byki. Zdarzenie to załamało bowiem dotychczasowy trend tworzenia coraz niższych szczytów i coraz wyższych dołków w obrębie wspomnianego trójkąta. W ostatnich tygodniach doszło także do 2 prób przełamania czerwonej linii trendu. Jednak na razie podbitki kończyły się przed pierwszym oporem, który zlokalizowany jest przy poziomie 60 zł. Później następowały ruchy korekcyjne do najbliższego wsparcia na 50 zł. Oba podejścia do wybicia utworzyły także formację podwójnego szczytu, która nakazuje zachowanie ostrożności, gdyż sugeruje zmianę trendu.
Aktualnie mamy do czynienia z walką o utrzymanie powyżej 50 zł, co pozwoliłoby podjąć kolejną próbę ataku na przełamanie czerwonej linii trendu oraz ewentualnego wyjścia nad opór przy 60 zł. Gdyby to się udało to następny opór jest przy 70 zł. Zejście pod 50 zł umożliwi natomiast ponowny test wsparcia na 45.5 zł. W przypadku pogłębienia przeceny kolejna strefa obronna jest na 40 zł.

 

Ciech SA – analiza wykresu, interwał dzienny

Ciech SA – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Ciech SA – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Ciech SA – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie